Флокс (Phlox)

• Старата тема: https://old.cvetar.org/viewtopic752a-2.html?f=7&t=11547
    Сега да не ви разказвам как пък флоксът ме връща към градската ни къща и градската ми баба 😁 .
    Мм, сланикавият му аромат и ..вкус 😁 в летните горещи дни.
    Та да си дойдем на думата. Много обичам флокс, паникулата обаче. Доста сортове съм поръчвала, но се затриха всичките. Сестра ми беше взимала от колежки и направиха доста добри туфи. Но тази година нещо се скапаха и никакви ги няма. Особено белият. Стеблата им започнаха да вехнат и като че ли от основата идваше. За този иде реч. Снимката е от старата тема, не помня коя година.
    alt text
    А този започна да цъфти от две години. Не помня откъде се е появил. На сянка е, но не смея да го местя, да не му видя сметката.
    alt text
    Много ще се радвам ако покажете и вие какви флоксове имате. Тези, които имат разбира се 😁

• Аз си купих пролетта някакъв флокс от баухаус. Но моят е много нисък, с мънички цветчета. Сега прецъфтя и не съм сигурна дали е цъфне пак този сезон. Беше много чаровен и страхотно миризлив!

• alt text

• alt text

Този е на две години. От някаква поръчка беше.
    alt text

• Моите поръчкови не оживяха...
    Имам само един стар селски розов, който е безпроблемен. Като цъфне, ще го снимам (говоря за високите паникулати). Ако някой има други бабешки стари сортове, ще съм много радостна на пролет да си разменим от тях.

• Много са ви красиви!!! Преди години имахме от белия и розовия...Да ама ми трябваше мястото и взех че го отвъдих. Но едно мило форумно другарче ми изпрати от нейния @Primavera 😍 😘 😘 Миналото лято си расна на воля и ей го сега 😊 0_1532775442973_Photo-5298.jpg
    Първоначално не знаех какъв вид е точно и го сложих където имаше свободно място. Сега се чудя дали изобщо да го местя.

• Страхотен! Аз пък имах едни засукани хибриди, които след 2 години просто изчезнаха. Ще си търся обикновени, те поне не са еднодневки.

• Полиии,честит ти първи цвят! 😊 Много хубаво ти е разцъфнал,ако не ти пречи,според мен не го мести.Моите съм ги насадила до ограда,за да не ми пречат на други цветя,а и по-лесно ги привързвам,като израснат 🙂
    Много да ти цъфти и да се разпространи занапред!😍

• Малко и от мен ☺
    alt text
    alt text

• Чудни! Много я обичам тази китка.

Впишете се, за да отговорите

2
На линия

264
Потребители

261
Теми