Хортензия (Hydrangea)

• Важна информация публикувана от Angelina_S точно преди да зкрият форума: https://old.cvetar.org/viewtopicfac2.html?f=7&t=13606

Старата тема: https://old.cvetar.org/viewtopicd01d.html?f=7&t=13958
    В отговор на Пираканта за една снимка.
    Обикновена розова макрофила.
    alt text

Преди повече от десет години хортензиите бяха в предния двор до дувар. Друг дувар и къщата пазеха завет. Ами не мръзнеха и си цъфтяха всяка година Изместих ги в задния двор. Мръзнат и имат оскъден цъфтеж. На всичкото отгоре има дървета и голям орех и представете си как дърпат всяка капка вода от почвата.

• Ами ще ги връщаш май на правилното място, delfin.☺ И моята макрофила за да е на сенчесто и влажно място и идва студът твърде много през зимата и не може да направи хубава туфа и да цъфти обилно . Сега се сещам за едно закътано място, ама тогава да не се наложи да местя рододендроните, че те на това VIP място.

• Делфинче, хортензията е много красива! 💟
    Primavera ми подари подобна преди 2 години, скоро ще покавам първия й цвят.
    При мен започва тази макрофила:
    alt text

alt text

• Благодаря на @Primavera за тази красавица:

alt text

Започва и паникулата Vanille Fraise. Сега е бяла, но на прецъфтяване лееко розовее( не баш като на снимките в интернет)
    Вляво на снимката:
    alt text

И една макрофила:

alt text

• Pyracantha,много да ти цъфти и радва занапред!😍
    Всичките ти Хортензии за чудесни!Поздравления😙

• Хайде и тук да питам. Миналата година хортензиите имаха образуван цвят, но цветовете не се отвориха, не нараснаха. Торих есен с оборска тор и тази година цветовете са по добре, но се разтварят само по периферията, вече са преминали, без да разцъфнат нацяло. Каква може да е причината за това? Под асма са, понякога бързо се засушава почвата и леко клюмват.

• @petrova149 каза в Хортензия (Hydrangea):

Хайде и тук да питам. Миналата година хортензиите имаха образуван цвят, но цветовете не се отвориха, не нараснаха. Торих есен с оборска тор и тази година цветовете са по добре, но се разтварят само по периферията, вече са преминали, без да разцъфнат нацяло. Каква може да е причината за това? Под асма са, понякога бързо се засушава почвата и леко клюмват.

Добре е да се избягва засушаването.Аз точно поради тази причина ги отглеждам в големи саксии от години.Относно образуването на качествени и по-едри цветове бих те посъветвала да ги ториш/има специален тор за Хортензии ,мисля че в m &m trading го гледах.Но отново задължителна обилна поливка и дори оросяване в горещите дни и ще ти се отблагодарят подобаващо.☺ 👍

• Благодаря Примавера, трябва да поливам, старая се (веднъж седмично), макар тази година да има често преваляване, пак всичко си иска вода. Наблягам на сухоустойчиви цвтя, но и те не издържат. Ще погледна торовете!

• Hydrangea paniculata VANILLE-FRAISE
    alt text

Цветовете и натежават и полягат.
    alt text

• @delfin Уау!!!!!!!
    Като захарен памук са цветовете!

• Vanille fraise поруменя:)
    Вързала съм я, за да не се въргаля по земята. Прецъфтелите цветове са красиви и през зимата.

alt text

alt text

И Rotschwanz прецъфтява
    alt text

• Vanille fraise e уникалнооо красива😘 Поздравления за красотите Златце,както винаги при теб е много зацветено и уютно! 🙂

• Прекрасна Vanille fraise! Какъв пищен цъфтеж!

• @pyracantha каза в Хортензия (Hydrangea):

Vanille fraise поруменя:)
    Вързала съм я, за да не се въргаля по земята. Прецъфтелите цветове са красиви и през зимата.

Вече е започнала да се оцветява. Много е красива. Изсушените цветчета от хортензия могат да се използват при боядисване на великденски яйца. Тази година ще си оставя един-два цвята.

• Делфинче, тъкмо се чудех в какъв ли цвят оцветяват яйцата прецъфтелите цветчета...
    После ми "просветна", че вероятно се ползват за декорация (техниката с тюла), а не за оцветяване...
    😊

• Да, с тюла. И ако прониква малко боя по краищата, сигурно става като контур. Ще пробвам догодина.

0
На линия

238
Потребители

208
Теми

2.7k
Публ.

CVETAR.ORG