Нашите градини 2018

• Чудни есенни багри! 🙂

• Прекрасни са ви, момичета! С огромно удоволствие се любувам да прекрасно подредените ви градини! Поздравления за всички!!!

• Днес на село беше голям кеф. Подготвих си ново място за китки.
    alt text
    Дечурята и родата бяха в предния двор. Тишина и спокойствие. Приобщавах си нова земя към "моите" градини незабелязано 😈 . Топъл, есенен вятър. Чуваше се само изсъхналата шума в клоните на ореха (и малко време на комшията фрезата ☺ )
    По едно време се появи и една приятелка. Първо я чуваш, после я търсиш с поглед
    alt text
    Обиколи навсякъде. Не знам какво търсеше
    alt text

Орязах клематисите втора група. Малко прекалих - на по 40-стина сантиметра.
    И божурите. Досега винаги съм изчаквала да ги ослани сланата, но поне отхвърлих малко работа
    alt text
    Разширих с една извивка и другата градина покрай оградата. Докога ще разпъвам, не знам ☺

• Хубаво е да имаш толкова голям двор. Е , работа по него има, най-малкото косене на тревата , ама си начесваш крастата с нови растения. Много е зелено при вас, delfin. Очевидно си чакате да дойде ноември, който на няколко езика се нарича листопад. И за юка имаш място. Тя сега не трябва ли да има още цветове?
    За костенурката-същинска атракция е, така се радват децата, когато има такъв гост- я костенурка, я таралеж. Между другото аз таралеж на живо видях за първи път преди няколко години.☺
    Както винаги теб- подредено , нагласено, приказно ))))))))))

• Хубав двор Делфин имаш, красиво направен, хубави цветя! И аз така , мъничко, само ей това.....и разчиствам за китки.

• Ооо, юката! Хм, юката. Много я мразя. Грозна. Не ми се вързва с другите китки. Да не говорим като взема да режа листата и и издънките колко благословии отнася. Но сестра ми я е садила преди години и не дава дума да се издума за махане. Един път само е цъфтяла. Не знам защо. Сигурно заради мен, щото много ми е драга 🤠
    Ето една хубава снимчица на юката отпреди месец
    alt text
    Много ми хареса съчетанието на бялото и зеленото. Като зеленчук. Глава целина с листата.
    Иде ми да им оставя по едно перо само, но ми е съвестно да не се гътне. Представям си това чудо като порасне на височина и като се разпери още повече какъв отврат ще е.
    Малее, колко нещо изписах за една юка ха-ха.
    А градината не е моя. Нито само на майка. Така че един ден..знае ли човек.
    Костенурката си копае дупка в един слог и снася. Не знам как оцеляват. Като напече лятото сигурно става 50 градуса.
    Не я виждаме винаги. Появява се от време навреме.
    Малки също се появяват всяка година. После изчезват нанякъде.

• Делфин, имаш си хубава юка с добавка прекрасен функциониращ дом на костенурка!!! Колко хора могат да си мечтаят!!! Да не си пипнала юката! Спри въобще да я поливаш, мисля ще цъфне. Имам на две места и ми цъфти само тази, дето въобще не й обръщам внимние, то там е невъзможно да я полея.

• Не я поливам целенасочено. Пролетно време са алиуми около нея, а те нямат нужда. На втори ред е лавандула. Поливам я лятото и каквото стигне до юката.

• Спокойно. Тихо. Есенно.

IMG-4121.jpg

IMG-4106.jpg

IMG-4125.jpg

IMG-4126.jpg

IMG-4182.jpg

IMG-4167.jpg

IMG-4195.jpg

IMG-4201.jpg

IMG-4170.jpg

IMG-4193.jpg

IMG-4175.jpg

IMG-4183.jpg

• Красота! И както винаги много добри снимки!

• Благодаря, Делфинче.🍁 🍂 🍄

• Прекрасни, подредени, уютни и релаксиращи, както винаги🍁 😍
    Адмирации, момичета 🌻 🌹

• Прекрасни есенни багри на берберисите:
    Maria
    IMG-4250.jpg

IMG-4238.jpg

Orange rocket
    IMG-4247.jpg
    Ето го през май:
    IMG-2272.jpg

Acer Orange dream с есенна премяна.
    IMG-4241.jpg

Топлото време позволи на повторноцъфтящите ириси да ме зарадват.
    Again and again, ароматът му ме размечта за пролетта...
    IMG-4242.jpg

Leah tutu с перфектен като за ноември цвят:)
    IMG-4246.jpg

Летните хризантеми имат още цвят.
    IMG-4237.jpg

IMG-4235.jpg

IMG-4234.jpg

• Още е декември, иде Коледа, Нова година, големият сняг,.... а аз си мечтая за май...
    Малко спомени от май 2018
    IMG-2341.jpg

IMG-2355.jpg

IMG-2550.jpg

IMG-2558.jpg

IMG-2565.jpg

IMG-2622.jpg

IMG-2633.jpg

IMG-3048.jpg

IMG-3065.jpg

IMG-2605.jpg

• Как можа да криеш тези красоти досега ☺ ? Ирисите 💓 !

• @pyracantha Всички са много красиви! Връщах се да ги разглеждам няколко пъти. Ако имаш хости покажи ни ги и тях. Чудя се как успяваш да поддържаш тази голяма и разнообразна градина?!

• @delfin, @todorova-sv , благодаря!
    Делфинче, трябва да има и изненади. Растенията са същите, ракурсът е друг;)

@todorova-sv ,
    Имам хостички 🙂 Не са много, но за цвят са достатъчно.

IMG-3500.jpg

IMG-3501.jpg

IMG-3643.jpg

Тази е с тел заради котките
    IMG-4050.jpg

• Много хубави цветя на всички снимки Пираканта! Снимката над жълтия божур , какво е цветето с червени и издължени класове?

• @petrova149 ,
    Растението е прецъфтяваща салвия. Много дълго трае докато се изцъфтят догоре целите цветоноси, а и аз не режа докато не изсъхнат напълно. Красив акцент е.

• @pyracantha Много са ти хубавички! Хостите и Хойхерите са любимите ми градински цветя. Поръчвала съм си доста видове от различни сайтове. За съжаление понеже дворът ни е малък и слънчев ги садя в градинка до тротоара пред къщата. Там е идеално за тях понеже е доста сенчесто, но пък много ми ги крадат. Цели туфички ми отмъкват докато са още малки. Благородно ти завиждам за голямата разкошна градина!

2
На линия

232
Потребители

200
Теми

2.5k
Публ.

CVETAR.ORG