Какво ни зарадва днес

• Няма смисъл от линк към старата тема, мисля.
    Преди малко инспектирах орхидеите и видях един добре развит цветонос на цимбидиум хлоранта, ще му е сефте и много се кефя. Освен това тук-таме видях калъфчета и нови растежи, което след безводната зима, при която повечето орхи загубиха вид, а някои и живот, си е голяма радост. Дори и довианата е още жива, макар и силно дехидратирана и със зверски изгорели листа (изцяло моя вина, ама пролетта я изпържих на слънце директно).
    Освен това, вече имам втора двойка листа на семеначетата кариса, а нефритената лоза уверено се вие нагоре. И за капак - дихондрата цъфнала, а един закъснял зефирантес и той ще цъфти. 😄

• Преди малко търсих рецепти за мариновани патисони и излезе нашият форум в гугъла 😄

• Най- после завърших "Люляците" от картините за рисуване по номера.
    Още не е рамкирана, но и това ще стане;)
    IMG-4375.jpg

• Голяма бързачка си ☺ .
    Браво! Страхотна е станала!

• Мерси, Делфинче.
    Бързачка не съм, особено в ръкоделията(☺), ама докато седях грипава вкъщи, се вдъхнових да рисувам. Сега съм почнала другата...🎨

• @Pyracantha,получила се е много оригинална! Не знаех,че и изкуството те влече...Браво!😘 😋

• @primavera
    Натали, ние като цветари, също сме хора на изкуството.

• Днес отидох в ателието за рамки. Аз изпитвам огромен стрес като трябва да избирам рамки на картини и гоблени. Затова разчитам хората, дето са сложени там да ми предложат няколко ориентировъчно, да ми поговорят сладко, да ме зарибят, както се казва. Лелката в ателието ми посочи стената с нам колко си стотин рамки да съм си избирала...😓, а чичкото, очевидно явяващ се мъж на лелката и съсобственик ми каза следващия път като рисувам да не спазвам точно очертанията, дадени на паното, а да подходя по- творчески, с размах, за да не ставало "изкуствено" платното. Ми викам, това ми е първата картина, аз съм аматьор, к'ви техники, к'ви 5 лева?
    То това стана за "ядосаната" тема, ама там щеше да прекъсне хронологията на събитията.😁

• @pyracantha Никога не съм се занимавала с Изобразително изкуство освен в часовете по "рисуване", но това беше мнооого отдавна. Като гледам обаче снимката на твоята картина не ми изглежда като да е "изкуствена". Много си е хубава даже. Според мен имаш дори пълно основание да се гордееш с това, което си постигнала и да си я закачиш на най-видното място.

• @todorova-sv , благодаря!
    Сега съм започнала тази:
    komplekt-risuvane-po-nomera-image-5b802393ae840-800x800.png
    Ще покажа като я довърша.

• Красота! Гледам и си представям, че съм там!

0
На линия

238
Потребители

208
Теми

2.7k
Публ.

CVETAR.ORG