Космос - Cosmos

• От предишната естонска поръчка бях поръчала едни "по-маркови" космоса, но не им хареса при мен и се затриха. За това преминах на сигурно. На третата снимка пак е естонски от миналогодишната поръчка. Трябваше да е тъмночервен, но така става.
    alt text

alt text

alt text

• Много са нежни!

• Пери, много са красиви! Първата снимка е чудна!

• Към края на сезона
    alt text

• Специално за Кика
    Cosmos bipinnatus 'Sweet Sixteen'
    alt text
    Трябва да изглежда така.
    alt text
    Кика, при теб цъфна ли?
    Трябваше да е висок към 90 см. Не, че недоволствам от височината, но 40-тина сантиметра ми идват малко нисички.
    На това място имам и метличина новопосята. И тя е ниска. Не знам какво не им е на кеф. Достатъчно дъждовна пролет. Дали пък сушавият март не е оказал влияние?
    Имам поръчан и един жълт космос. Оцеляха само две семена. Високи са десетина сантиметра с по една пъпка отгоре. Смешна работа.

• Мда... Пак си напред. При мен нищо не поникна. Всъщност сях всякакви семена от всякакви поръчки, от които ми поникнаха 2 вида карамфил (които не опазих, те бяха по-тънки от косъмче), и една тунбергия. Не знам какво не угодих. Ама жалко, че не отговарят много.

• Делфин, ние с теб не делихме ли един космос? При мен поникна доста, започна да цъфти, но е бял? Cosmos bipinnantus, не помня разновидността. Като гледам сайта на Томпсън и Морган май са ми пратили това:
    alt text
    Cosmos bipinnatus 'Purity'

• @danny , и аз мислех да питам за този космос 😁 .
    Семената не бяха много, около десетина. Насях всичките. Никнаха 4-5. Оцеляха две. Тази събота като си ходих на село, видях че единият е цъфнал. Височина към десетина сантиметра. Цветът..ох, какво да кажа - неопределен 😄 . Нещо между жълтеникаво, зеленикаво, бледо и мръсно (ха-ха). Не ми остана време да го снимам. Но ще го направя другата седмица.
    Снимай и ти твоя.

• @delfin При мен почти всички поникнаха и нямам жертви след това, но се издължиха и изкривиха доста. Може би и аз рано сях. Отвори второ цветче и е малко по-жълтеникаво от първото, което си беше съвсем бяло. Ще снимам тези дни, да отвори още малко цветчета, може първите да са били фал старт 🙂

Впишете се, за да отговорите

0
На линия

280
Потребители

276
Теми

4.7k
Публ.

CVETAR.ORG