Абутилон (Abutilon)

• Да отворя и такава тема, ето я старата - https://old.cvetar.org/viewtopic84f8.html?f=62&t=362

И да се оплача от моя мегапотаникум. Гледам го вече 3-4 години, подарък от мармозана от стария форум. Първото лято даже го бях сложила в земята и бая заякна. Всяка зима се ошмулва, но после навън се оправя. Та и тази година така, зимата взе, че изсъхна до долу, напролет изби и сега пак си е ок, но за пръв път отказва да цъфти. Обикновено вади цвят след цвят през целия сезон, а сега нъц. Някакви идеи? Навън е, на светло и сравнително слънчево място. Дъждовете бая го поливаха, та взех да му крия саксията да не го вали, че подгизна, но не е пресъхвал де.

• Радвай се, че ти е жив. Голяма мечта ми беше, купих си го преди няколко години, оказа се, че не обича горещо, а на терасата какво да е лятото. През обедните часове направо целият клюмаше въпреки, че почвата му подгизнала, цъфна ми един път и после умря.За цъфтеж знам, че трябва светлина, да се подрязва, твоят е бил драстично подрязан. Остава хладното презимуване - на хладно ли е бил?

• На хладно, той и за това остана без листа, а впоследствие и без клони. И мен ми е любимец, безброй пъти съм го мъчила, но този екземпляр излезе корав (пу-пу).

0
На линия

254
Потребители

237
Теми

3.5k
Публ.

CVETAR.ORG