Тематична организация на форума - обсъждане

• Ц(ВЕТ)АРЮ ЧЕСТИТИ, :))))
    @cvetar,
    Сега, при положение че всичко е ново, може ли най-официално да се обособят раздели и за форумните градини, и форумните балкони или за всякакви други озеленени/ландшафтни пространства, създадени от нас, където всеки може да си отпочне тема и да си я развива?
    Аз много "роптаех" срещу старото статукво, в което балконите бяха взели надмощие, а градините се мотаеха някъде в раздели от типа на "Нашите албуми" или се явяваха като послеслов на балконските теми в стил "И още нещо за цветята..."
    Тъй.
    Изказах се.
    Чакам си...

• А аз не можах да си сложа аватар. Как става?

• @angelina_s каза в Тематична организация на форума:

Ц(ВЕТ)АРЮ ЧЕСТИТИ, :))))
    @cvetar,
    Сега, при положение че всичко е ново, може ли най-официално да се обособят раздели и за форумните градини, и форумните балкони или за всякакви други озеленени/ландшафтни пространства, създадени от нас, където всеки може да си отпочне тема и да си я развива?
    Аз много "роптаех" срещу старото статукво, в което балконите бяха взели надмощие, а градините се мотаеха някъде в раздели от типа на "Нашите албуми" или се явяваха като послеслов на балконските теми в стил "И още нещо за цветята..."
    Тъй.
    Изказах се.
    Чакам си...

И аз подкрепям с две ръце Ангелина за градините.

• @didka_bg
    Гледам вече си се справила!

• @angelina_s в предишната организация градински и балконски бяха заедно, а подфорумите разделяха цветята на групи, които спокойно присъстват и на балкона, и в градината. а това, че хората с градини не пишеха, за разлика от тези с балкони, е съвсем друг въпрос 😉 от една страна може да се раздели, разбира се, от друга може да стане дублиране - рози на балкона, рози в градината, клематиси на балкона, клематиси в градината и т.н....

• @delphinium каза в Тематична организация на форума:

@angelina_s каза в Тематична организация на форума:

@cvetar,
    Тъй.
    Изказах се.
    Чакам си...

И аз подкрепям с две ръце Ангелина за градините.

Дайте предложения, гласуваме два дена, и го правим.

• Предлагам: в подраздел "ДРУГИ ТЕМА ЗА ЦВЕТЯ",
    на форум "Градини и озеленяване" да се редактира подзаглавието:
    Градините на форума.
    Идейни проекти от външни източници: градини и зелени пространства, алпинеуми, декоративни езера, потоци, басейни и т. н.

Аналогично в същия раздел да се създаде форум:
    "Балкони и цветно оформление" и подзаглавие:
    Балкони/тераси/зелени атриуми на съфорумци.
    Идеи за озеленяване на интериорни и полузакрити пространства. Container Gardening.

Нещо такова.

• @kikabelata
    Кике, говорим за цялостен вид на балкон или градина. За ансамбли в зависимост от изложение, сезонност, цветови решения и пр. Отделните растения си вървят в съответните теми и там се обсъждат особеностите на отглеждането им на открито или на терасата.

• @cvetar Всъщност, аз тук ли трябваше да си дам предложението? Гледам, че има нова тема, но в нея не мога да пиша.

• @angelina_s анги, щом е за това, градините бяха най-облагодетелствани, защото само те си имаха собствен форум. тука нещо не ми излизат емотките, ама ти намигам усмихнато.

• @kikabelata А къде беше това в стария форум?
    Аз не мога да се ориентирам къде бяха темите "НАШИТЕ ГРАДИНИ". Рових, рових напосоки. Не намирам.

• @angelina_s
    Анджи, това го има във форума на Искра, а не в закрития.

• @angelina_s в градини и озеленяване имаше много теми за нашите градини. И тая на емо, дето проследи цялото развитие, и на санди, и преди години се правеха теми по месеци, в които всеки си пускаше какво цъфти през съответния месец... просто отдавна почти никой не пишеше там. Градинарите се изнесоха в хобито 😉 и ти можеше да си направиш тема, ако искаш собствена.

• Във форума Други цветя предлагам подраздел Зеленчуци. Все пак повечето от нас с градини гледат и зелевчуци, а сега те попадат между знайни и незнайни растения.

• @kikabelatа
    Кика, и между нас има много хора с градини. При това няколко човека с наистина уникални градини - Ангелина, Андон - като цялостна визия.
    Много други имат огромно количество градински растения и ги показват със снимки. Погледни за един ден колко поста има в темата за розите.

• Да де, има. Ама нямахте теми в съответния раздел. Не щото някой е възпирал. Ама както и да е, излишно е да нищим, тук може да е съвсем друго.

• Въпросът не опира само до това аз "да си направя тема".
    Аз съм само за прегледност на разделите. Градините и балконите са просто "обекти", те са доста по-комплексни за осъществяване. Тема винаги мога да подмушна в някой раздел, но въпросът е, че след време и аз няма да знам къде да си я открия.
    Кике, Делфи, и в стария форум имаше тема като "Градините ни – 2017/2018" (може би не точно "Нашите градини", ок). И аз не я откривам. Но там всеки пускаше само снимки и малко хора разказваха за процеса, защото темите бяха общи, за всички градини.
    Да, ясно ми е иначе, че градините са в Хобито, но аз там имам и друг проблем: мъчно откривам смислена информация за растенията по имена или изобщо мъчно откривам каквото и да е по някакъв стандартизиран критерий. И това прави форума неизползваем... за моите цели.
    Пък и просто си представям, че като сме на ново място, ако от самото начало организацията е прегледна (освен че съдържанието е смислено), има вероятност да последват и повече уникални регистрации, и то на хора с разнородни цветарски интереси.

• Понеже скоро идва тяхното време, мислите ли, че е добра идея да се обединят ехинацеи, гайлардии, маргаритки, рудбекии, кореопсиси, цинии, тагетеси и др. в една тема- напр. "Летни едногодишни растения", или всяка китка да си има отделна тема?

• Като че ли не е лоша тази идея.

• @pyracantha E, не са едногодишни изброените, първите 4 могат да се обединят, другите - отделно.👍

1
На линия

264
Потребители

261
Теми

4.1k
Публ.

CVETAR.ORG