Катлея (Cattleya)

• Ето старата тема - https://old.cvetar.org/viewtopicb8f9.html?f=47&t=15251

При мен се отвори тази venosa
    alt text
    alt text
    alt text

И вече загуби пепелявия нюанс и стана лилавка
    alt text

• Любима тема.
    Кика, прекрасна е!

• Да открия сезона на катлеите ☺
    За първи път ми цъфти Rhyncholaeliocattleya Memoria Crispin Rosales 'Lu Kang'. Имам я от Нардото трета година.
    alt text

alt text

alt text

• Цвят фуксия. Не мога да го предам на снимките.
    Едроцветна катлея. Размер 18 см. Аромат се появи два дни след пълното отваряне. Типичен катлеен, малко тежичък.
    Малко заострени ми се виждат петалиите. А устната леко обърната назад, което не ми харесва. Надявам се като цяло цветът да се изпъне още, но надали.
    Rhyncholaeliocattleya Memoria Crispin Rosales е регистрирана 1959 г. Родители: Cattleya Bonanza (Bracey) × Rhyncholaeliocattleya Norman's Bay
    Rhyncholaeliocattleya Memoria Crispin Rosales 'Lu Kang'
    alt text

alt text

alt text

• Уау! Страхотна е, толкова искряща! Браво!

• И на мен са ми любимки тези красоти!!!
    Делфинче, твоята е самата прелест! Обожавам този цвят, а снимките са перфектни 😍

• "Сьомгата" цъфти за втори път. Не се е изпънала напълно, но днес я нащраках, защото беше слънчево.
    Blc George King Serendipity от Ecuagenera отпреди сто години
    alt text

alt text
    Веднага се появи аромат, но трябва да си пъхнеш носа в нея. На люляк за момента.
    alt text

alt text

alt text

Седефена
    alt text
    Олях се със снимките 😇

• Не си се оляла, много са красиви....

• Разкошна!

• Благодаря ви! Сьомгата става все повече сьомга. Втори-трети ден ароматът беше на момина сълза, а сега е на зюмбюл. Усеща се около нея.
    Имате ли такива червени катлеи ха-ха (емотиконите не работят)
    alt text
    Това е Brassolaeliocattleya Elizabeth Hearn. Че прекалявам със слънцето, прекалявам. Но тя носи горката. Лицевата част е жълта, жълтеничка. Задната част на листата си беше червена, но снощи забелязах колко наситени са станали. Това е от предните два дни октомврийско силно слънце. Не я бях засенчвала.
    И сега да ви питам нещо сериозно. Някой знае ли какво провокира образуването на втори лист вместо калъф при еднолистните катлеи?

3
На линия

232
Потребители

200
Теми

2.5k
Публ.

CVETAR.ORG