Други зеленчуци

• Тази година 4 пъти пробвах разсад за марули - нищо не се получи. Нямаше да пиша, обаче разбрах преди броени дни, че съседката правила 3 опита и така разбрах - повредата не е при мен. Последния път, сега в оранжерията, поникна детелина....... Срамота, какви боклуци ни предлагат.

• Аз още имам семена от английските и естонските, български последно сях пролетта едни айсберги, но опаковката беше от поне 3 г. Та нямам наблюдения от сега предлаганите по нашите пазари, но пък да попитам - сега ли се сеят в оранжерия, за да има ранна пролет? Че все изтървам момента...

• @kikabelata Аз не съм сигурна, мисля рано е!? Моите ги мисля към коледа, за пръв път засаждам в оранжерия.

• Момичета не е рано за засаждане на разсад на марули/салати на открито и в парници.Ако не сте успели да си направите вече разсад може да си купите готов/по пазарите бабите предлагат/.Семената се засаждат септември месец,а разсаждането става сега до първи студове.
    Кика,ако нямаш готов разсад и си вземеш ,то засаден сега в парника ще имаш пролетта големи вече марули.Ако есента е топла и до нова година стават в парник.Сега се засажда и зимният чесън и за зелен лук,който иска за ранна консумация.

• Ясно, значи пак изтървах влака. Ще търся разсад, мерси.

• Благодаря , все забравям кое, кога се сее, марулки си купих готови от пазара.

• В стария форум емо беше пуснал една много полезна табличка по въпроса, ама върви я търси, а и сигурно е била качена в галерията и вече я няма. Някой ако си я е свалил, може да я пусне.

2
На линия

232
Потребители

200
Теми

2.5k
Публ.

CVETAR.ORG