Време ли е да си приберем цветята

• Старта тема
    Прибрахте ли си китките 😋 ?! Вече е краят на октомври 😉 .

• При мен са предимно мушкати и всички са все още на открито.Времето е добре за тях ,ако нещо започнат дъждове,ще отидат под навес да не ги мокри ,но за прибиране им е рано.

• Преди краткото застудяване прибрах някои орхидеи, другите още са навън. Друго нямам прибрано за сега. Още седмица се очаква да е топло, нека събират последното слънце, а и поливането с маркуча си е голям плюс.

• Прибрала съм някаква част, но само за да не се озоря при рязко влошаване на времето.
    Прекрасно есенно време и цветята са щастливи и те...

• Аз..такова, на майтап
    Много добре ми идват тези 28 градусови температури. И на китките.
    Иначе за прибирането - малко изпадам в крайности. Чакам 3-4 градуса нощни. Не, че прибрах нещо, когато паднаха толкова по-предните дни. Говоря за стайни - адениуми, плумерия.

• Аз прибрах част от орхидеите, мураята, амарилисовите. Останаха по-издръжливите орхидеи - цимбидиум, целогинетата, дендробиумите. Правя експеримент с луковични, та и те са навън. Даже си мисля дали да не върна част от орхидеите обратно навън 🙂

• Бях прибрала някои саксии при захлаждането, но бързо ги изкарах пак. А амарилисите ги държа до последно (по съвет на ianamari) и са били добре.

• @delfin Плумерията беше първа, мина месец откакто я прибрах и пак е цъфнала. 😊

• Оо, и не си я показвала. Ще те глобяваме ☺ .
    Моята в чест на есента е тръгнала към листопад.

• @delfin Ще я снимам задължително, още ми се струва сложно да качвам снимки, но и дотам ще стигна. 🙂

• Прибрала съм само стайните и по-изнежени цветя.Всички Мушката,Сакъзчета и Амарилиси са навън до падане на минусовите.Дори единият ми Амарилис цъфти повторно☺ ,но снимки тези дни...

• Мисля, че е време! От два дни повечето орхидеи са вътре, макар че ако си бях в къщи бих ги изкарвала през деня на слънце. Обаче след вторник застудява сериозно и даже сняг се очаква да прехвърчи, така че мисля незимуващите навън вече да влязат окончателно вътре - плумерии, баухиния, джакаранда, кумкуат, джинджифилови разни, зефирантеси, амарилиси и неринета, кактуси и сукуленти, люти чушки и разни други.

• Наистина така се очертава...
    При мен дават рязко понижаване на темпераратурите от петък, тъкмо имам време. Искаше ми се да е така топло до декември, но уви. 🙂

• Май и аз ще ги прибирам. Но кога ще сколасам.
    Изкараха няколко нощи на 3 градуса. Плумерия и адениуми.
    Дано не се прецакат адениумите като ги внеса на топло. Тези от поръчката на Кика са замръзнали откъм растеж горкичките. Сигурно и откъм корени.
    Бугито и хипеструмите не ги мисля. Ако не ги сварят нулеви или отрицателни са си ОК. Дневните и това слънчице са им есктра.
    То на всички е екстра слънцето, де ☺
    Ами на село що гювечи с мушката и тежки олеандри трябва да извлача..

• @delfin каза в Време ли е да си приберем цветята:

Ами на село що гювечи с мушката.... трябва да извлача..

Аууу, Делфинче, аз що не съм ти виждала гювечите с мушкатата?
    Обожавам мушката в грънци. Да ги покажеш, ей!!!!
    По темата: Аз днес от саксиите прибрах олеандрите. Страх лозе пази. Като не съм при тях да реагирам... Останаха хризантемите- има няма 20 кутии от сирене и още 2 пъти по толкова саксии и саксийчета, ама тях- по- натам.

• Само да ви дам малко информация - днес рано сутринта в София беше минус два градуса. Аз нямам неща навън, но топлата есен ни разглези.
    Май е крайно време всичко не зимоустойчиво да бъде прибрано под покрив.

• Може при нас и по-ниски да са били температурите. На тела ми е показвало 1 градус ако може да се вярва на това. Абе прибирам ги утре или в четвъртък.
    Париканта, грънците не са нещо особено. Зет ми има братовчед от троянско и преди години довлече един багажник бракувани. А мушката най-обикновени. С една дума - не са атрактивни ☺ . Снимала съм ги във времето, но после все съм трила снимките, защото не са ми харесвали. Ще потърся нещо и ще кача в темата ако намеря.

• И аз прибрах всичко вече. Тази сутрин по колата имаше слана, така че -2 градуса ми звучи съвсем реално.

• Оставих само 3 цимбидиума и едно целогине, блетилата вече жълтее, ама тя си остава навън. И бакопата е още навън, всичко друго внесох.

• Днес прибрах всичко от терасата. Остана само един кактус, но почвата му е суха. Идните дни ще го прибера и него.
    В събота на 3 градуса ще прибирам китките на село - олеандри и мушката.

Впишете се, за да отговорите

1
На линия

264
Потребители

261
Теми

4.1k
Публ.

CVETAR.ORG