Време ли е да си приберем цветята

• Време е да се прибира наистина.Аз прибирам поетапно всяка вечер по малко 🙂

• Бяха ми останали само мушкатата- 4 саксии, прибрах и тях, заедно с 5 гадни дървеници, които се показаха веднага, щом пуснах душа върху растенията!☹ Хич не ми се прибираха, искаше ми се ноември да изкарат навън, ама свърши тя, няма да ги разкарвам като содени топчета насам-натам.☺

• Още нищо не съм прибрал и се чудя какво да правя, само за петък и събота дават температури около нулата за моя град. След това времето омеква.

• Слав, ти от кой край беше? То тия дни е доста шарено температурно в различните части на страната. Гледам, че обръщането на вятъра от юг и съпътстващото го затопляне ще е само за два дни... мисля да ги използвам, за да засадя каквито има артисали пролетни лукове, да извадя далиите и ако кокошката ми е оставила някой оксалис неизяден и да доприбера малкото останали китки. Хора, я ме подсетете какво още се вади от земята, че не издържа? Имам май и гладиоли някоя и друга, но за тях се чудя да ровя ли, че там сложих ириси. Друго?

• Аз съм от Сливен, при нас до тоя момент времето е много меко. За другата седмица обаче го дават застудяване, някъде от вторник-сряда, та реших тия дни да прибирам всичко, без олеандрите. Еееех, мразя я тая зима!☹

• На балкона останаха само няколко саксии мушкато. Засега то се чувства по-добре от това, което е на стълбите. Прибраното започна да жълтее.

• Аз прибрах всичко.Не ми се прибира в последния момент.
    Кика,Гладиолите аз не ги вадя,презимуват успешно.Само детките им махам пролетта,като избият.

• Прибрах всичко без олеандрите, за тях ще си помисля.Стана ми жал за мушките, в момента са огромни, зелени и отрупани с цвят, а трябваше да ги набутам в стаите, където бързо ще пожълтеят.

• слав, аз също исках да ги оставя максимално дълго време навън,но са доста саксии,както и твоите :)и знаеш колко трудно се прибира наведнъж и за бързо.Гледай от хубавата страна,че сега ще "поспят",за да може догодина да са отпочинали и с нови сили.

• Ох,как да ги прибера...канят се да цъфтят и така хубаво са се разлистили?!
    [alt text]http://prikachi.com/images.php?images/460/9446460N.jpg(image url)

• Прибрах всичко, само една хризантема остана навън, до средата на седмицата и нея ще трябва да прибера, а и една мини роза. Даже от северната остъклена тераса прибрах мушката и някои други цветя , че с това -5, -6 дето го дават, ще падне около нулата и не ми се рискува. Всички са вече вътре. На южните остъклени тераси полях малко и около края на седмицата ще е сух режим, че да оцелеят и новозасадените. От орхите оставих дендробиуми на по-хладно и един милтониопсис, която също ще прибера вътре.

• Да ви кажа, че след сряда освен студ иде и един страховит северен вятър в източна българия, приберете или укрепете всичко летящо и падащо. Аз имам доста зимуващи навън саксии с високи китки и ще трябвя да ги преподредя на завет.

3
На линия

232
Потребители

200
Теми

2.5k
Публ.

CVETAR.ORG