Zygopetalum

• Една от първите ми орхидеи е това зиги, тази година е с два цветоноса. Гледам я като другите ми зигoпеталуми на стълбищно със западно изложение, през зимата с минимални температури от около 7 - 8 градуса. През лятото по-скоро са на пъстра сянка заради дърветата пред сградата, а и при мен като цяло липсват горещините, типични за този сезон в България. Листата поради някаква причина често получават кафяви върхове или точки и с времето падат, но псевдобулбите си стоят свежи и дебелички и стават с всяка година все повече. Красиви орхидеи с чудесен аромат са, голям почитател съм им!
    Zygopetalum

• Чудесна орхидея, cantiga! И аз много ги харесвам, и се колебаех дали да си взема, но при мен е доста топло, дори в другия апартамент на северно изложение, та засега се въздържам. Нищо чудно обаче като ме засърбят ръцете, да пробвам с някое хибридче, по-непретенциозно.🙂

• Привет, наложи се да си преместя растенията от стълбищното, за сега са в хола, а от октомври се местят в неотопляемата спалня с източно изложение. Моят Rhein Harlekin отново се готви за голям цъфтеж с три цветоноса, за момента само един е отворен.
    alt text
    https://s22.postimg.cc/7u400o4oh/IMG_20180713_190512.jpg

• Иха, много е хубав!

Впишете се, за да отговорите

3
На линия

264
Потребители

261
Теми

4.1k
Публ.