Камелия (Camellia)

• Нещо не намерих старата тема, някой ако я срещне, нека пусне линка.
    Аз имам питане - ще видя ли най-после цвят от моята мъченица? Ако да, това на пролет ли ще стане? И ако пак да, има ли опасност да измръзнат пъпките?

alt text

• Старата тема:
    https://old.cvetar.org/viewtopic3c7e.html?f=8&t=13020

Кика, честито! Имаш си цветни пъпки!
    Края на март- април догодина ще цъфне!
    Пъпките няма да измръзнат, но когато тръгне да цъфти и има резки колебания в температурите, може да падне някоя друга пъпка или полуотворен цвят.

• Мерси, пираканта, само в други стайни не се сетих да търся.
    Последните постове в старата тема са точно за моята измъчена камелийка. Вече не помня кой ме насъветва, а и не може да се прочете, но изпълнявах (по-точно инструктирах да изпълняват) стриктно и ето резултата 🙂 супер сте! Нямам търпение да цъфне, защото беше много красива, но откак ми я подариха преди 3 години прецъфтяваща, не съм видяла цвят.

• Камелия Lavinia Maggi, от една от последните поръчки в стария форум. Не зная дали ще отвори напълно, затова я щракнах за спомен:)

IMG-6596.jpg

IMG-6594.jpg

IMG-6592.jpg

Много е нежна, макар че в нета дават розовите шарки по- наситени.

• Много красива е,дано разцъфти напълно да и се порадваме !👍 🙂

• Благодарение на вашите съвети, за пръв път тази година цъфна и моята хубавелка. Цветовете са доста нетрайни, добре че бяха бая и се отваряха поетапно. Под нея стана като дъжд от кървави сълзи.

alt text

alt text

alt text

• Чудна!😍

• Разкошна е Вики.Ще се любувам на вашите 🙂 мен не ме обичат и това си е.

• Прекрасна е!!!

• Хора, да ви питам. Тази година камелка цъфна само с 5 цвята и веднага след като прецъфтяха, листат масово започнаха да жълтеят и капят. Да торя ли, да засенча ли, да поливам или засушавам, дайте съвет, че много си я харесвам. Тъпото е, че е в двора при майка ми и не мога да я наблюдавам редовно.

• @kikabelata
    Кика, вероятно падналите листа са стари. Причините може да са много- засушаване, резки промени в температурите, преполиване, сух и горещ въздух. В пазвите на всяко листо има пъпки. Би трябвало на мястото на опадалите да започнат да се развиват нови леторасли. Когато видиш развитие на нови такива, тогава започваш да ториш с тор за азалии и рододендрони. Може да разрохкаш леко почвата, да мулчираш с кори и периодично да подкиселяваш почвата- добавяш около 5 см.сфагнов мъх около растението. Друг начин за подкиселяване е лимонтозу във водата за поливане, но трябва да погледна дозата, или 2 с.л. оцет в галон вода. При алкални почви не усвояват добре хр.вещества.
    Виж тук начини за подкиселяване:
    https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/raise-acid-level-soil.htm

P.S. Намерих инфото за лимонтозу в един тефтер. 4 g. лимонтозу на 1 л. вода. Записала съм като вариант и 2.5 g. железен сулфат на литър вода.

Впишете се, за да отговорите

3
На линия

372
Потребители

306
Теми

6.4k
Публ.

CVETAR.ORG