Камелия (Camellia)
-
Нещо не намерих старата тема, някой ако я срещне, нека пусне линка.
Аз имам питане - ще видя ли най-после цвят от моята мъченица? Ако да, това на пролет ли ще стане? И ако пак да, има ли опасност да измръзнат пъпките?
-
Старата тема:
https://old.cvetar.org/viewtopic3c7e.html?f=8&t=13020Кика, честито! Имаш си цветни пъпки!
Края на март- април догодина ще цъфне!
Пъпките няма да измръзнат, но когато тръгне да цъфти и има резки колебания в температурите, може да падне някоя друга пъпка или полуотворен цвят.
-
Мерси, пираканта, само в други стайни не се сетих да търся.
Последните постове в старата тема са точно за моята измъчена камелийка. Вече не помня кой ме насъветва, а и не може да се прочете, но изпълнявах (по-точно инструктирах да изпълняват) стриктно и ето резултатасупер сте! Нямам търпение да цъфне, защото беше много красива, но откак ми я подариха преди 3 години прецъфтяваща, не съм видяла цвят.
-
Камелия Lavinia Maggi, от една от последните поръчки в стария форум. Не зная дали ще отвори напълно, затова я щракнах за спомен:)
Много е нежна, макар че в нета дават розовите шарки по- наситени.
-
Много красива е,дано разцъфти напълно да и се порадваме !
-
Благодарение на вашите съвети, за пръв път тази година цъфна и моята хубавелка. Цветовете са доста нетрайни, добре че бяха бая и се отваряха поетапно. Под нея стана като дъжд от кървави сълзи.
-
Чудна!
-
Разкошна е Вики.Ще се любувам на вашите
мен не ме обичат и това си е.
-
Прекрасна е!!!
-
Хора, да ви питам. Тази година камелка цъфна само с 5 цвята и веднага след като прецъфтяха, листат масово започнаха да жълтеят и капят. Да торя ли, да засенча ли, да поливам или засушавам, дайте съвет, че много си я харесвам. Тъпото е, че е в двора при майка ми и не мога да я наблюдавам редовно.
-
@kikabelata
Кика, вероятно падналите листа са стари. Причините може да са много- засушаване, резки промени в температурите, преполиване, сух и горещ въздух. В пазвите на всяко листо има пъпки. Би трябвало на мястото на опадалите да започнат да се развиват нови леторасли. Когато видиш развитие на нови такива, тогава започваш да ториш с тор за азалии и рододендрони. Може да разрохкаш леко почвата, да мулчираш с кори и периодично да подкиселяваш почвата- добавяш около 5 см.сфагнов мъх около растението. Друг начин за подкиселяване е лимонтозу във водата за поливане, но трябва да погледна дозата, или 2 с.л. оцет в галон вода. При алкални почви не усвояват добре хр.вещества.
Виж тук начини за подкиселяване:
https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/raise-acid-level-soil.htmP.S. Намерих инфото за лимонтозу в един тефтер. 4 g. лимонтозу на 1 л. вода. Записала съм като вариант и 2.5 g. железен сулфат на литър вода.