Зимата идва

• Честит първи сняг !
    Не мога да повярвам, че навън е побеляло.

• @delfin и аз немога да повярвам. Честит и на теб!

• Днес, сутринта в работата
    alt text
    И към обяд
    alt text

• @delfin Уау, добре ви е затрупало. В София не се задържа, валеше и веднага се топеше.

• Хубавичко е натрупало, красиво, ...Не искам снега да идва към моята градина, слънчице искам за зимата 😊, не обичам студа.

• При нас е ужасно. След снега се заредиха мъгли всеки ден. Гъсти и ниски. Смог от печките. Не може да се диша. Отвратително. Искам вятър.

• Да, това с печките е явно проблем. Около нас повечето са на ток, но покрай махалите като съм минавала, наистина трудно се диша.

• До обяд красиво поваля при нас. После спря и започна да се усеща студът.
    alt text

alt text

• Не ми се пуска нова тема, но тези температурни аномалии вече ме побъркват. В началото на седмицата умрях от жега, днес от студ. Рано сутринта (преди 7) беше много по-топло, отколкото на обяд. А сега е направо студено и съм се навлекла с дебел поларен анцуг (не съм от топлолюбивите). Отворени са прозорците, но ми писна да съм херметично затворена в къщи.
    И сега се питам - дали няма слана да ми попари всичко в субполярната градина? Дано да остане облачно през нощта.
    Както сме я подкарали, няма да се учудя, ако през юни завали сняг...

• Отвратително, отвратително време. Есен. И аз вкъщи съм се облякла, а навън си е направо за яке. От четири чАса вали силен дъжд и въобще няма изгледи да спира. Всичко подгизна.
    С нетърпение чаках утре да се радвам на цъфнали китки, а мислех и да кося. Божурите сигурно се въргалят в калта.

• Преди много, много лета баба ми казваше че не било хубаво да се люпят пилета по черешово време. Аз я гледах така и не схващах, какво иска да каже?😟
    И преди няколко години, явно трябвало е и аз да стана баба...открих смисъла на думите ѝ.
    Всяка година юни месец, като почнат да зреят черешите се зареждат около седмица, едни такива дъждовни дни с ниски температури, висока влажност на въздуха - доматите ги лепва листна плесен и алтернария, черешите гният по дърветата, а пиленцата никакви ги няма намокри ли ги дъжда.
    Та това, аз вече си го зная- и тази, като всяка друга минала година ще изтърпим захлаждането и дъждовете.🙂

Впишете се, за да отговорите

1
На линия

273
Потребители

266
Теми

4.3k
Публ.

CVETAR.ORG