Нашите градини 2019

• Аз защо не съм ти виждала снимките ? Сигурно през тела не са ми се зареждали. Всичко е много красиво при теб! Много хубави кътчета!

Лаленца
    alt text
    и Петровка 😀
    alt text

• Anemone blanda сред килим от цветчетата на форзицията:)
    LRM-EXPORT-307686292383017-20190414-082301606.jpg

Кукуряците се чувстват страхотно в това дъждовно и хладно време
    LRM-EXPORT-308693469587489-20190414-083948784.jpg

Лаленца микс без оглед цветово съчетание:)))
    LRM-EXPORT-308718301889894-20190414-084013616.jpg

IMG-6639.jpg

Два диаманта в пазвите на листата на дървовидните божури
    LRM-EXPORT-308902038519032-20190414-084317352.jpg

Прекрасната ми уханна декоративна ябълка
    IMG-6618.jpg

Berberis Orange rocket в огнени краски
    LRM-EXPORT-308608410083357-20190414-083823724.jpg

Дамско сърце😍
    LRM-EXPORT-308951321328728-20190414-084406635.jpg

Японска вишна, новичка
    LRM-EXPORT-308847503801302-20190414-084222818.jpg

• Всичко е толкова красиво при теб! Нежните дицентри, ябълката..
    Вишната от есента ли е или от сега? Поздравления за цъфтежа! Прекрасна е!

• Делфинче, съвсем новичка е.
    Имам и още една, но тя едва разпуква пъпки.

• Наистина ли няма нещо, което да липсва в твоята градина или само така ми се струва? Имам чувството, че притежаваш всички цветни видове на света, за което благородно ти завиждам. Поздравления за грижите и търпението, които полагаш за да създадеш този красив цветен оазис.

• Да ти цъфтят много вишните! Много ги харесвам.
    Почти след дъждовете в наше село. Улиците са били реки.
    alt text

alt text

• @todorova-sv ,
    Благодаря. Ами не знам защо се създава чувство за "многотия". Може би заради честите публикации... Всъщност цветята са едни и същи, но снимани в различен ракурс.
    Разбира се, че нямам всичко. С времето колкото и да трупаш, естественият подбор и конкретните условия си казват думата. Затова думата "искам" вече минава през тясното сито на здравия разум.
    @delfin ,
    Чудесни са!
    Като ти гледам хостите колко са напред, а моите са като свещички току-що наболи от земята, вече си мисля, че наше село е в зона 5....

• Момичета,прекрасни са ви градинките,поздравления от мен!😍
    малко акценти и от мен:
    alt text
    alt text

• IMG-6717.jpg

IMG-6727.jpg

IMG-6722.jpg

IMG-6719.jpg

IMG-6718.jpg

• Ах, тези дицентри 💜 !

По-миналата година много се навих да направя такъв бордюр.
    Поръчах от Зелена пролет иберис бял и алисум (много съм доволна от растенията). И после от друг разсадник 3 броя Iberis ‘Pink Ice’, които до есента се споминаха. Този иберис по-специален ли е? Сега гледам, че го предлагат в трети разсадник и се чудя дали да поръчам пак.
    Пък и сега започвам да се разколебавам, защото не е дюс, ами малко шаренее: гугъл
    Май ще измислям нова китка. Бледолилава с късен пролетен цъфтеж. Идеи? Флокс субулата не искам.
    Alyssum saxatile
    alt text

• На село предните дни голяма буря е имало (тръгнахме си навреме). Градушката ни е пропуснала (в града удари малко).
    alt text

alt text

Още е повече зелено, да не кажа изцяло.
    alt text

alt text

Бодлички
    alt text
    И накъде без приятелките. По-точно приятелката и приятелят ☺
    alt text

• @delfin Много ми е драго да връткам снимките ти нагоре-надолу, делфинко)))))))))))) Прекрасно е всичко!
    Сега да те питам за рододендроните- как мислиш- увеличават ли се при теб храстите с годините или намаляват? Защото при мен от година на година все по-оскъдни стават, вместо да растат като другите растения.
    п.п.Сега прочетох в друга тема, че се жалваш от охлюви- много е влажно тогава и може би затова рододендроните ти са у дома си.

И за костенурките- само преминават при мен, не знам какво трябва да има в градината, за да се заселят.
    И таралеж искам, и той е свободен вектор- мярка се за малко и изчезва.

• Имам azalea japonica, които видимо намаляват. От една от първите поръчки на Алпина. Хубави храстчета бяха и цъфтяха обилно. Вече са толкова бозави, че се чудя докога ще изкарат. Под асми са. Тази година им хвърлих по малко смърчови игли, но едва ли ще помогнат нещо.
    На същото място имам един, с малко по-големи листа. Делфиниум ми го е купувала пак преди сто години. В приличен вид е. Ето го:
    alt text
    Отзад се вижда азалията от Алпина.
    На същото място имам дребнолистен рододендрон, цъфти в средно лилаво, дребен цвят. Често ги пускат по хипермаркетите. Жив зян е. Въпрос на време е да му бия шута.
    Среднолистен, с червен цвят като камбанка, среден размер на цвета. Есента го изхвърлих.
    На друго място, на върл пек лятото и веднъж седмично поливане имам азалии с големшки издължени на листата. Молис ли бяха, не съм сигурна. На различните места ги пишат различно. JUANITA, Satomi, Anneke от този чешит. Мисля, че се развиват нормално. Тоест бавно 😀 , но в никакъв случай не намаляват.
    На този пек имам и дребнолистни. И те не намаляват, но и не нарастват кой знае колко. Дори едната частично мръзне зимата (тя малко намалява 😁 )
    На същото място Rhododendron ‘Golden Torch‘ яко изгаря лятото. Дюлята дето му пазеше сянка падна. Но пък винаги се напъва да цъфти горкичкия. Дано не го прецакам докато израсне дървото заместник.
    На сянка са ми двата едролистни рододендрона ‘Calsap’ и Polarnacht. Тегаво вървят, но не мога да кажа, че намаляват.
    Охлюви има пролет по време на дъждовете.
    Лятото е яка жега и суша. Почвата е глина - кошмар за градинаря 😀 .

• Понеже са ми слабост рододендроните , как ли не се опитвах да им угодя- не, не и не- изкарат ,да кажем 5 години и почват да линеят, искат си климата, въздушната влага, даже и почвата сигурно не харесват, въпреки , че знам каква трябва да е. Това лято за 8 дни в средата на август без поливане само дето не им се прецакаха изцяло корените. И светловиолетовото, и яркочервеното и едролистни и дребнолистни мъчих, и листопадни и вечнозелени - тц, не става при мен.
    2016г alt text

Ще снимам като разцъфти тази година.

• Преди Гергьовден
    alt text

alt text

alt text

Ирисите и алиумите започват
    alt text

alt text

alt text

В очакване на бурята
    alt text

• Аз градина в смисъла, който влагам и за който си мечтая, нямам, но имам две лехички, които за две-три години запълних до дупка и бая сандъчета и саксии. За това и е трудно да се хваля с композиции и прекрасни изгледи, но мога да покажа малко нахвърляни китки.

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

• alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

• И голямото очакване...

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

• Прекрасни градини имате момичета! Кика, недей така скромно , много интересни екземпляри имаш, това на последната снимка много екзотично изглежда, що е?

• Лилиум, който се изживява като палма.

Впишете се, за да отговорите

1
На линия

277
Потребители

270
Теми

4.5k
Публ.

CVETAR.ORG