Магнолия (Magnolia)

• старата тема
    magnolia loebneri merrill
    alt text
    В събота изглеждаше така. До вечерта отвори напълно пъпки, но цял ден вятърът не спря да я брули.
    В неделя
    alt text
    За разлика от миналата година, тази цъфти в долната част на короната. И с три седмици по-рано (мин.г. -8 април)
    alt text
    Ароматна парцаливка
    alt text

• Красавица!
    Делфинче,ти ли я оформи като дръвче, или така я купи? Моята Solange върви като храст, и ми свиди да я изрежа.

• Оформих я. От доста години ми е. От големите магазини. Късно започна да цъфти. Като съм я купувала е била 30-40 сантиметрови клечоци.
    Solange ми върви с две разклонения. Другите съм ги изчистила. Но тя пък расте много бавно. Свиди ми да я окастря още, защото има и пъпки. Но като попорасне ще я фризирам.
    Имам и Daybreak. Дойде прилично дебело дръвче. Веднага махнах няколко разклонения. Оставих две по-големи. Но само едното заложи цветни пъпки. Така че другото много скоро го чака ножицата.
    Ниграта ми е най-разчекната. Но нея не можах да я оформя още в началото. Дала съм и шанс да се вихри. Е, не съвсем 😀

• Дрянът ти е цъфнал, делфинко, заедно с магнолиите. ☺ Няма да ги наричаш парцалки, звездички са)))))))))))))))
    И аз им режа ниските тънки клонки на стелатите. Другите са ми дръвчета, без да са рязани. Засега само една е тръгнала- Magnolia stellata rosea.

alt text

• Да ни я покажеш като отвори всички пъпки 💓 . При теб по същото време като миналата година ли цъфти?
    Дрянът е цъфнал отпреди три недели. Вече може и на прецъфтяване да отива. Не съм го заглеждала.
    Магнолиите са красиви и като храсти, когато не са достигнали огромни размери. Стига да е солитер и мястото да го позволява разбира се. При мен две са така. Другите две са с китки около тях.
    Ето една Solangeana на улицата в града. Много, много е красива. Снимах с тела и не и личи красотата.
    alt text
    А за парцаливостта, една такава ми е любима. Дори я описват като навързани бели парцалчета по клоните. Обаче ми изскочи от ума как беше. Половин час вече я търся в нета, но неуспешно. Ако се сетя ще я покажа. Май някакъв кобус беше.
    ПП Ей, намерих я. Magnolia 'WADA'S MEMORY'
    alt text

alt text

И става 😁
    alt text
    Кръстоска между kobus и salicifolia.

• @delfin
    Делфинче, прекрасна е съседската Soulangeana! И снимката е хубава!
    Добре, че снимах вчера моята единствена цъфнала магнолия( Имам 2, но втората незнайно защо цъфти през лятото, и изсъхва в жегите). Днес сутринта имаше слана, и заварих цветовете попарени...и кафеви...
    IMG-6182.jpg

IMG-6183.jpg

• Ау, как слана. Между другото, сутринта като отивах на работа ми замръзнаха ръцете. Направо си беше за ръкавици.
    Жалко за красавицата. И колко цвята има. Как веднъж не им се размина на магнолиите. Все някоя ще бъде попарена.

• Magnolia Soulangeana от 23 март.
    alt text
    Не е хубост, но каквото, такова. Много бавно нараства, но почвата е мама миа. Беше направила повече пъпки, но по някое време са се мумифицирали. Чак напролет разбираш, че са те изиграли 😁

Magnolia Daybreak
    alt text
    Направи две пъпки. Втори сезон е при мен.
    Тук е от 30 март.
    alt text
    Бях изчистила едно-две разклонения при получаването. Това отдясно е било по-височко и се надявах да направи някоя пъпка, но пропусна. Повече няма да го чакам. Ще го махна тези дни.

• Ниграта вече прецъфтява.
    magnolia liliiflora nigra
    alt text

• За осми март и годишнината, която е 3 дни по-късно, се сдобих с жълтеникава магнолия. Оставих я да се изцъфти при мен и онзи ден я засадихме в двора на нашите, че при мен няма къде.

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

• Честито! Много е хубава!
    Щом цъфнала сте я купили, със сигурност ще цъфти и догодина.
    И колко много пъпки има само. Чудна!

• Беше на пъпки, направо ми се изчака чакането докато цъфне. Честно казано, ако беше цъфнала, може би щях да избера друга. Тази си я представях по-жълта, описаха ми я лимонена, а тя си стана бледа ванилия.

• Хубав цвят е. Мек, пастелен, ванилов . На мен ми харесва 😁

Впишете се, за да отговорите

0
На линия

274
Потребители

267
Теми

4.4k
Публ.

CVETAR.ORG