Дамско сърце (Dicentra spectabilis)

• старата тема
    Имах бяла, но се загуби. Старта розова и тя. Тази поникна между циглите на пътеката. Може би се е самозасяла.
    alt text
    Не знам дали да я местя, защото сигурно ще я прецакам. Но няма накъде да расте -найлон и чакъл.

• И от мен бяла и Gold heart

LRM-EXPORT-308926357771092-20190414-084341672.jpg

LRM-EXPORT-308951321328728-20190414-084406635.jpg

• Супер са! При мен още не е избила даже.
    Преди няколко години от емова бг поръчка имах бяла и червена. Бялата не ме впечатли особено, но червената беше трепач. Обаче копаха лятото една траншея докато не си бях в къщи и заминаха и двете. Оттогава издирвам такава червена, ама нъц. Някой ако мерне, да свирка. И бяла не бих отказала де.

• @pyracantha , имаш много красиво, нежно бяло сърце!❤
    Моята dicentra Gold heart е три годишна, и тази пролет доста наедря и стана едно греещо кълбо с 80 см. диаметър. Това цвете, доста ме беше разтревожило първата година когато през август започна да му съхне шумата и в един момент мистериозно изчезна от хоризонта. Помислих, че е загинало, но добре че тия стърчащи клечки като пирамидка , които забучвам като знак около растенията ме възпряха пролетта да не осека корените му при обработката с мотичката.
    Вече като се познаваме и зная нрава му, търпеливо си го изчаквам да се покаже изпод земята пролетта. ☺
    Много ми е любимо!...истинско слънце.
    Тук преди една седмица.
    alt text

А тук- тази вечер .
    alt text

1
На линия

258
Потребители

250
Теми

3.8k