Люляк (Syringa vulgaris)

• старата тема
    И люляците цъфнаха ☺
    "Красавица Москвы"
    alt text

alt text

Този ми го дадоха една клечка. Години наред набира сили. Голям зор докато отхвръкне.
    alt text

alt text
    Но пък красавец -тъмен.

"Нашият" си. Омръзнало ми е да се боря с издънки. Сега като гледам пак колко е напускал, офф.
    alt text

• Мноого красиви!!! 😍
    Красавицата на Москва ми е отдавнашна мечта, ама като няма място....
    И тъмно- лилавият е прекрасен!
    Между другото, моят единствен люляк е още в зародишен етап на пъпките. С издънките му и аз се боря, а под него се е заселил един агресивен зимзелен, който заради тях не мога да оскубя...😤

• Ето и моите, сега са в пика си. Гледам ги в голяма саксия всичките, уж временно, ама така си останаха. Двуцветният за пръв път цъфти така пищно, миналата година имаше 1-2 цвята. Сефте се отчита и красавицата на москва, просто ме очарова. Снежнобяла и с едри цвеклета. Кичестият светлзо розов е от комшийска издънка, която си чопнах преди 3 години, също за пръв път ми цъфти. И от миналата пролет имам един тъмно лилав от комшия, но някак му се досвидя ли, що ли, даде ми две мънички издънки и тази година още няма цвят, най на преден план, високи около две педи.

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

• Кика, уникално! Люляци в саксия. Много ми харесва идеята. Съчетанието също е страхотно! Много добра комбинация на двата. Браво, поздравления!
    Твоят розов, като моя тъмнолилав - дадени от стиснати хора ха-ха.
    Що така късно цъфтят при теб?

• При мен всичко е късно, почти като при ангелина. Морето действа все едно си отворил хладилника и стоиш насреща му.
    Ходих да гледам оня от стиснатия човек. Не две, а една педя е! Той не е цъфнал, трябва да е тъмно лилав. А светло лилавия кичестия аз си го изчоплих от една ненаселена съседска градина. Красавицата и двуцветния са от една поръчка на емо от 2015-та.
    Между другото подребдата им е случайна, но и на мен много ми хареса как се получи. Първоначално си ги представях някой ден в моята си градина "подредени" контрастно - примерно тъмно лилавия, светлия, пъстрия, белия. Сега обаче, така постепенно преминавайки от светло към тъмно ми харесват повече. Някой ден като доживеят до градината, ще са в този ред, а най-тъмния нецъфнал лилав ще е последен накрая.

• @kikabelata голяма красота😮 😍

• И то в саксии, познай сега, как ме запали и за люляци да гледам😊

Впишете се, за да отговорите

1
На линия

274
Потребители

267
Теми

4.4k
Публ.

CVETAR.ORG