Рози 2019

• Да открием сезона на Розите за тази година: 🙂
    Показвам само една "Пепел от Рози", тъй като е първенец тази пролет,а и другите не съм ги снимала още.
    alt text
    Момичета,очаквам да показвате какво цъфти и при вас.Да напълним темата с красиви снимки!😊

• @Primavera
    Първа ще е щамбовата роза, че не се знае докога ще я има.

alt text

Crazy for you

alt text

Tradescant

alt text

Обещание за цвят

alt text

winchester cathedral

alt text

• @greeneyed ,
    Красавици си имаш! А защо се съмняваш в щамбовата розичка? Нова ли ти е?

• Да, нова е и ми се вижда трудна работа да я укрепвам от снега, с една присадка е. Ще и мисля някакво колело под клоните, не знам, докато се науча какво е трябвало да бъде, тя сигурно ще замине.

• Аз лично практикувам така с щамбите през зимата. Скъсявам клонките за да намаля площта на короната. Увивам присадката със слама, отгоре завивам с чувал от зебло, и после на няколко места прикрепям розата към 2 дебели пръта арматурно желязо. Непоклатими стават. Не съм имала счупена щамба през зимата.

• Хм, първо и предстои да бъде курдисана в градината, че още е в саксията. Колкото до зазимяването, голяма играчка ми се вижда, майко мила , да дойде зимата, тогава ще го мисля.

И малко снимчици.
    Angel face

alt text

Eden

alt text

alt text

alt text

• Крейзито, което се самощамбова. Оставила съм един основен клон, изчупвам всички издънки и се получи.Но това е, защото е храстовидна, а не катереща. Благодаря на Кикирица за резника!
    alt text
    Следващите две съм купувала от Милейди, но не им помня имената.
    alt text
    alt text
    Тази, преди доста години, ми я даде една съседка. Още нямах никакво намерение да се занимавам с рози, но тя ме подмами, че е черна. Доста е тъмна и много ароматна.
    alt text
    А този катерач сръбски. И той без име. Много е рехав и бързо опада, но цъфти на няколко вълни.
    alt text

Впишете се, за да отговорите

1
На линия

274
Потребители

267
Теми

4.4k
Публ.

CVETAR.ORG