Олеандър,Зокум

• Не намерих стара тема,затова създадох тази.Явно все по-малко хора отглеждат това цвете или просто не качват снимки😕
    Ето какво цъфти при мен в момента:
    alt text
    alt text
    alt text
    Ще се радвам и други да се включат. 🙂

• @Primavera , много са красиви и свежи.
    На моите тази година нещо им жълтеят листата и не са за снимка. Иначе имам тринайсетина саксии 😀

• Делфинче,благодаря ти!😘
    Твоите явно си сменят листата,миналата година моите ги подмениха.Някъде на две години съм забелязала ,че става това нещо.Ще се оправят,не се притеснявай.Може да им сложиш малко зелен кристалон да ги подсилиш.

• Прием, че е от това 😁 . Иначе в началото на сезона им сложих по малко Яра мила комплекс.
    И няколко грозни снимки на смотаните олеандри.
    alt text

alt text

alt text

• Любими са ми и не пропускам да им се радвам 😍❤❤️. Делфин-че, твоите снимки винаги са били супер, а цветята просто прекрасни 😍 Този път съм благодарна, че не мога да кача снимки... точно на зокумите тази пролет не можах да отделя повече време. Горките са на самоотглеждане, само ги поливам и естествено им се радвам 😍

• Наталче, и твоите са страхотни 😍❤😘

• Делфинче,Олеандрите ти са страхотни! 😘 Прекрасно нацъфтели и компактни!Нямаш повод да се оплакваш,така да знаеш!😽

• @Primavera добре, щом казваш 😁.

• Как са любимците ви, момичета😍
    Аз уж се заричах да не ги увеличавам, ама много трудно им устоявам 😂
    Малко снимки в близък план на някои от новичките ми 🤗
    Афродита
    alt text
    Анри Кюерс
    alt text
    Арамис
    alt text
    Китти
    alt text
    alt text
    Роединг
    alt text

• И да ви представя новите ми фаворити. Братовчедките на олеандрите😍
    Теветия перувиана.
    Тази ми цъфти вече втора година. Миналото лято късно разви пъпките и я прибхах с доста.
    Не е спирала да цъфти
    alt text
    А тази ме изненада, не очаквах това лято цвят от нея 😍
    alt text
    alt text

• @Poli62 ,
    Голяма красота си отглеждаш!
    Аз имам само 5 зокума и пак са ми много, понеже зимата няма къде да ги прибирам. Наскоро си взех Рубис, че ми беше мечта. Надявам се да цъфне по сорта. Напоследък чета,че често продават други сортове за Рубис.

• @Pyracantha , Благодаря ти 😘 Не съм ги броила моите, но количеството вече малко ме плаши . Като пораснат и малките вече наистина ще е проблем зимуването им.
    За твоя рубис стискам палци🤞 🤞 🤞 да си е по сорта. Аз го имам от форумно другарче. Не се съмнявам в него, но ми е малко растението, та тази година цвят няма да видя.
    В този ред на мисли...още някой и друг любимец😍
    Дребосъци от миналото лято: Папа Гамбета и Хариет нюдинг
    alt text
    Старите ветерани😁
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text

Впишете се, за да отговорите