Цветята ни през годините

• Предполагам всеки от нас има Албуми със стари снимки на цветя,които не са публикувани.Затова реших да създам тази тема.Ще се радвам ако има повече последователи,които да се включат със свои снимки,които са позабравени в архивите.Вярвам,че ще бъде интересно за всички 🙂

• За начало,малко снимки от мен...
    alt text
    alt textalt text
    alt textalt text
    alt text

• Интересна тема. Рядко, когато търся нещо например, разглеждам стари снимки и се връщам във времето. Но повечето ми снимки от това време са в Снимка Бг и за затрити. Ще потърся нещо.
    ПП. Ха-ха изрових стари снимки. Малко стайни китки:
    Първа поръчка от Dibleys. Сайта го открих аз, поръчката я организира Golden. Спомняте ли си я. Лекарка от Пловдив. Беше много веща с орхидеите.
    И първите стрептокарпуси току-що получени и засадени 😀
    alt text

Стайните коренно ми се различават от сегашните
    alt text

alt text

От 2008
    alt text

alluaudia procera Бяха ми изпратили резник в колет от Израел 😀
    alt text

Циклами. Много обичам циклами. Успявах да ги приспивам и събуждам, а сега не мога.
    alt text
    По това време държах едно кафене. И следобед, когато нямаше хора, удрях ключа и прибягвах до близкия цветарски да си купя поредната циклама 😁 😁

От 2008
    alt text
    Този още го гледам.

Това куркума ли беше?! Направо блокирах в момента.
    alt text
    Беше любов от пръв поглед като я видях в цветарския. Прекрасна, огромна. Беше по-висока от двугодишната ми дъщеря. Пращах такава и на Кика във Варна 😁

alt text
    Нашите ми ги бяха донесли от Балчик. Голяма радост. Иначе първата ми беше от 2004-05. Тогава още не съм била членка на форума и не съм снимала китките ха-ха.

2008 г. Адениумчета и плумерийки от семена
    alt text
    От първата поръчка от един словенски и словашки сайт беше. Още съществува. Тогава се нагърбих да направя поръчката, но понеже тогава беше ужасно сложно за мен (езици, плащане), се примолих на братовчедка ми. Тя живееше в щатите и на всичкото отгоре отиде командировка в Австралия. Та за по-лесно от България през САЩ и Австралия поръчахме в Словения 😁 😁 . Имам два адениума от тази поръчка (пу-пу да са ми живи и здрави).

Лагерстремия от Мичурин. Не помня точно колко години я мъчих на терасата
    alt text
    Сега изглежда така
    alt text

Тази нолина е жива още, но я гледа сестра ми в работата си
    alt text

Ето я. Намерих и първата ми бугенвилея
    alt text

Ятрофа
    alt text
    Спомням си, че беше вързала и семена и си имах и малки ятрофки.

😁
    alt text

alt text

От резник, подарък от hrisi 💓 💓
    alt text

Намерих снимката на куркумата с малката 😁 😁
    alt text
    Хайде стига толкова, че стана ужасно дълго 😊

• Много кратко даже, делфинче, искаме още! Тези красоти ми напълниха душата!😍 😍 💖
    Прекрасни снимки, както винаги, а последната е невероятна! Като слънчице 💝 😘

• Оооо, помня я тази нолина! Още мечтая за такива дълги листаци. И куркумата помня. За съжаление отдавна я нямам, макар че през годините още няколко пъти съм опитвала да я завъдя.
    Олеее, аз ако набарам старите снимки... какво ли нямах, сериозно се опитвах да завъдя от всичко 😄

• О, веднага се включвам със стари китки. В началото на цветарстването ми исках всичкооооо! Купувах, менках, просех, крадях.....После се оказва, че на някои китки не им понася климата или почвата, с други не можем да се спогодим, на трети им е тясно и пр. И започнах да раздавам, подарявам, местя, премествам.... Но на всички ви е ясна ситуацията.
    Това са мушкати от близкото минало 😉
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text

• delfin ,пери,толкова красиви растения сте имали назад във времето.😘 Всеки от нас е преминал през всичко това- в началото да искаме да притежаваме всяко едно цвете😚 Доста китки и аз съм уморила,докато разбера с кое ще се спогаждаме и с кое не.Това е пътят на цветаря явно...
    Сега малко от "Хризантемената ми колекция", която за съжаление изгубих през годините😕
    alt text
    alt textalt text
    alt textalt text

• alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    alt text
    следва продължение... 🙂

• Публикацията е изтрита!

• Ето и моя скромен принос към темата: 20171005-132443.jpg 20171124-084232.jpg 20171016-084438.jpg 20171128-083754.jpg 20171018-114548.jpg 20171018-114619.jpg 20171220-131513.jpg

Впишете се, за да отговорите

2
На линия

376
Потребители

308
Теми

6.6k
Публ.

CVETAR.ORG