Вредители по Бегония

• Какво е това по бегонията?
    Някакви буболечки са, обаче са много, много дребни. Листата са лепкави.
    Четох тук-там, но явно не знам какво да търся - не са трипси, не са акари, не са щитоноски, не са листни въшки....???
    За сега измих със сапунена вода, но си трябва нещо по-силно.
    alt text

alt text

• @пери ,
    Не виждам добре на снимките, но тези бели точици ми приличат на бели щитоносни въшки(ако са като пръски от бяла блажна боя). Иначе може да е памукова въшка или белокрилка. Движат ли се? Хвърчат ли?
    Ако не се движат, са щитоносни въшки. Доста сериозна инвазия има по бегонията, огледай и околните растения. Борбата с щитоноските е много трудна.

• Власеста въшка.
    Нуреле или Би 58. На седмия ден пак. Полей и почвата.
    Но предполагам след време пак ще изскочи някоя.
    Ако не искаш да се тровиш я хвърляй.

• Благодаря Pyracantha, delfin!
    Бубите са неподвижни. Все едно са залепени върху листата. Но каквито и да са, явно борбата ще е "неравна". За сега няма да пръскам с препарат.

• пери ,преди години същият паразит ми нападна едно Каланхое,с какво ли не третитах,но само ми окапаха листата и нищо не стана.Определено ако пръскаш с препарат ще е рисково за Бегонията,защото листата и' са много чувствителни.Бих ти препоръчала да опиташ да я измиеш с леко топла вода,ако трябва листо по листо/може да опиташ с тампон/ .Да изкара зимата,а после като я изнесеш на открито ще се оправи.

• @Primavera Точно това направих - къпане със сапунена вода. Големите листа се изчистиха. По дребните сигурно е останало нещо, но пак ще го къпя. Жал ми е да го изхвърля, а и специално го взех да го "лекувам".
    Няма да се излагам, я 😜

• @пери ,правилно! Няма да се оставяме,ще водим упорита борба с вредителите!Когато се бориш за нещо,победата е най-сладка!😊
    Дано я спасиш и да я покажеш нацъфтяла!👍 👍

Впишете се, за да отговорите

0
На линия

372
Потребители

306
Теми

6.4k
Публ.

CVETAR.ORG