Розите ни през 2020

• При мен масовият цъфтеж не е започнал поради късната резитба. Студеното време задържа пъпките на нисък старт, а дъждовете скапват и малкото отворени цветове.
    Christopher Marlowe, любима роза
    Christopher-Marlowe.jpg

Отблизо:)
    Christopher-Marlowe.jpg

Tradescant, една от първите, много ароматна
    Tradescant.jpg

Tradescant.jpg

Uetersen Rosenkonigin
    Uetersen-Rosenkonigin.jpg

Winchester cathedral
    Winchester-cathedral.jpg

Queen of hearts
    Queen-of-hearts.jpg

Crown Princess Margareta
    Crown-princess-Margaret.jpg

Distant drums
    Distant-drums.jpg

Cesar
    Cesar.jpg

Lady of Shalott
    Lady_of_Shalott.jpg

Lavaglut на щамба
    Lavaglut.jpg

Mrs.John Laing
    Mrs._John_Laing.jpg

Summer song
    Summer_song.jpg

• @Pyracantha Прекрасни са ти!!!
    Но в Summer song се влюбих от пръв поглед. 💔
    От скоро ( 2-3 години) започнах и аз да обръщам повече внимание на тези красавици. Но всичките ми са захванати от клонче, затова някои все още нямат имена.
    Абрахам Дарби
    alt text
    Голдън целебрейшън
    alt text
    Пашмина, едва на година и половина, първи цвят
    alt text
    alt text
    Бургунди айс, цъфна още следващото лято, на 2 годинки🤗
    alt text
    alt text
    От Пери 😘 😍 ❤ Все още си е на старото си място, но на есен вече ще я местя.
    alt text
    и други...
    alt text
    alt text
    alt text

• @Pyracantha, чаках ти розите да плакна око. Много са красиви всичките!
    Winchester cathedral много хубавичка и добре оформена. Имах една на предна линия, но я махнах и подарих. Не ме питай за причината 🙄 . Но майка боднала резник, така че сега си имам.
    Summer song - уникален цвят. Много пъпки има твоята.
    Cesar каква е? И тя е много красива! Ароматна ли е?
    Uetersen Rosenkonigin ми е непозната. Хубавица.
    Въобще всичките ти са ♥ .
    Твоите сега започват, при мен преминава първата вълна.

Поли, с много хубави сортове си се заимала. Красавици!

• Благодаря ти, делфинче 😘 Харесвам всички, но като че ли не съм готова за големи предизвикателства 🤗

• Благодаря, момичета!❤
    Поли, розичките ти са много кипри! За 3 години мъниците ти ще нарастнат и ще покажат своя потенциал.
    Делфинче,Winchester cathedral е сравнително малка все още, защото я взех един тънък косъм, за който се чудех дали въобще ще оцелее. Харесва ми, красива е, макар че сравнително бързо отсипва. Исках бяла Остинка. След разочарованието ми от Clair Austin, взех Катедралата. Определено ми харесва повече. Давам на храста още година- две да направи височина и обем.
    А Cesar е мощен катерач, с много красиви цветове, трайни, но без аромат, или слаб такъв, подобно на Eden- едното компенсира другото.
    Cesar
    IMG-7460.jpg

IMG_7344.jpg

• И аз загледах Wincester cathedral, разкошна е! И другите не й отстъпват, но тя се откроява.
    Поли, и твоите са чудесни! Тази пашмина от няколко години я гледам на снимки, много е нежна!

Моите мини терасни рози тази година измряха от нещо неизвестно. Може би последните студове ги хванаха неподготвени. Така че само ще се радвам на вашите засега.

• @danny , @Pyracantha благодаря ви 😘 Драго ми е, че споделяте радостта ми! 🌹
    Пираканта, Cesar e страхотен храст ♥

• И аз се зарибих сериозно. До сега отлагах, исках хубаво да подбера сортове, защото все пак мястото не е безкрайно. Обаче докато се моткам, майка ми не спря да купува неизвестни ширпотреба и аз накрая не издържах и последните седмици избухнах с 12 нови сортови рози. Последната (днес я взех), е краун принцес маргарит и по този повод имам въпрос, понеже по-горе я видях. Такава ли е все бледа или така е излязла на снимката, или зависи от времето, или от друго? Понеже на доста снимки я гледах малко по-ярка, а моята дойде цъфнала и е бая бозава. Той този въпрос за всичките да го задам, понеже имаше и други цъфнали и цветовете им все едни такива измити бяха... дали пък от това че са в саксии?
    А по повод ширпотребата - някой знае ли или поне дали има къде да видя на кои сортове отговарят прословутите номера на димовите рози? Понеже имам и 5-6 такива.

• Кика, честити ти 12 сортови розовели! Откъде ги напазари?
    Като ги накиприш в градината, да се похвалиш. Или мислиш в контейнери да ги гледаш?
    Crown Princess Margareta като отваря е с по-наситен цвят, като постепенно цветовете избледняват. Виж на тази снимка мисля личи разликата:
    Crown-princess-Margareta.jpg

А за ширпотребата на Димов, какво да кажа, и те си имат имена и сортове, но за да не се плаща патент ги водят с номера. А нищо чудно и да не им знаят имената. Някои са доста разпознаваеми. Ако пазиш етикетите със снимките, пусни ги тук, може пък да познаем кои са.

• Прекрасна е Маргарита!
    Кажи ми кога трябва да торя втори път? Мисля, че април беше (не съм много сигурна) им сложих Яра Мила (да не повярваш 😁 ).

• @Pyracantha да, вижда се разликата, мерси.
    сортовите са в градината на майка ми вече, само пашминката я сложих в едно буре при мен и от вчера чинко де майо мисля също да е в съд при мен, четох, че не става много голяма.
    издирвам онази много кичеста зелена, която беше супер популярна по едно време, определиха я като сорт супер грийн, както и някоя от светло лилаво-виолетовите, които са възможно най-синкави (ако ме разбрахте, че как го обясних...).
    я разкажете за торенето?
    ето кои от димов имам, според етикетите. ширпотребата на майка ми е без запазени етикети, там се отказвам...
    alt text

alt text

alt text

alt text

и може би имам някоя от тези, нямам етикет, дадена ми е издънка.
    alt text
    alt text

• @delfin Делфинче, аз лично торя веднъж с Яра Мила в началото на вегетацията( март, април).
    От Дейвид Остин препоръчват торене 2 пъти- веднъж през март и още веднъж през юни, след първата вълна, за да се стимулира втори цъфтеж. Естествено препоръчват техния тор за рози. Поствам го тук да се види съотношението NPK.
    20200604-114016.jpg

@kikabelata Кика, по картинка 42 прилича на Blue moon или Blue river. 73 го оприличавам на Leandra. Другите не са ми познати. Това, което показва етикета обаче, може изобщо да не е това, което ще цъфне и изобщо...всичко си е едно голямо тото.

• отговарят, цъфтели са ми всичките. друг е въпросът, че техните снимки са ужасни.

• Rose Abraham Darby
    alt text

alt text

Rose Augusta Luise
    alt text

Rose Grace, Rose Rosarium Uetersen
    alt text

Rose Heidi Klum
    alt text

** Rose Rosarium Uetersen, Rose Grace**
    alt text

Rose Ashram
    alt text

Rose English Garden
    alt text

Rose Rosarium Uetersen, Rose Grace, Rose Ashram,
    alt text

Rose Nostalgie
    alt text

• Невероятно красиви, делфинче ❤

• @delfin ,
    Любимите ми месеци в годината, май и юни- пир за всички сетива, наслада за душата. Много красиви рози! Сподели за Grace- храст, цъфтеж, аромат, трайност на цвета, ръст?

• Можеш ли да познаеш откога я имам 😀 ?
    От първите поръчки от холандеца. Колко години точно, не помня. Трябва да проследя.
    За тези години никакво развитие. Ръст около 50 см (при Остин я дават 110), хлорозна, цъфтеж-среден (бива). Клонки тънки. Аромат - не помня. Но не е силен да се усеща като се въртя покрай нея.
    Но моята роза не е критерий за характеристиките. Сигурно нещо не съм и случила мястото или пък друго не и е на кеф. Колко пъти съм се заканвала да я махам. Спасява я недостатъкът и, който се превърна в предимство. Ако вземе да става нормална и да ми заеме половината градинка, направо и бия шута.
    Близо да нея, в съседна леха е rose cafe. Под голяма круша. Пече я следобед. Тя пък е около 40 см. Също не мърда. Отдавна я имам.

• @delfin
    Благодаря ти! Много се чудя между Grace и Crocus rose. Имам едно местенце за запълване😉
    Моят A. Darby
    IMG_9420.jpg

Christopher Marlowe
    IMG_9505.jpg

W.Shakespeare
    IMG_9423.jpg

Pomponella, снимката е от преди 2 седмици
    IMG_9529.jpg

Red Ballerina
    IMG_9540.jpg

Lady of Shalott
    IMG_9556.jpg

Distant drums
    IMG_9500.jpg
    В момента всичко е подгизнало и увиснало от дъждовете....

• Как може всички да са ти толкова хубави.
    Дарби в какви размери го поддържаш?
    Crocus я нямам, но не е ли по-добър вариант? Зависи и колко ти е мястото.

• @Pyracantha каза в Розите ни през 2020:

@delfin
    Благодаря ти! Много се чудя между Grace и Crocus rose. Имам едно местенце за запълване😉
    Труден избор, пираканта, все пак препоръчвам Crocus.

alt text

Ако има значение наоколо колко големи растения има- Crocus е 2 пъти по-висок храст от Grace. Тя пък има изумително красива розетка.
    alt text

И двете рози като истински англичанки са почти само на сянка. А, бе, слагай крокодила.

Впишете се, за да отговорите

2
На линия

372
Потребители

306
Теми

6.4k
Публ.

CVETAR.ORG