Хипоестес

• Имам хипоестес, на който преди няколко дни започнаха да му изсъхват и почерняват краищата на листата. Някой знае ли причината ?

• При какви условия го гледате?

• @kikabelata в момента на терасата на южна но не и пряка слънчева светлина. Аз имам два единия е добре, но мисля че получих обяснение днес това което завяхва видях че ще цъфти. Може ли да е от това, знам че като цъфтят цветните петна намаляват и се разсейват.

• Общо взето като цъфнат погрозняват, листата им издребняват и често пъти направо си умират. Може да се поднови като се отреже ниско и се чака да избият нови растежи. Но като цяло това растение се отглежда като едногодишно, точно защото си губи красотата с времето.

• @kikabelata ще го подрежа и ще видя какво ще стане. Имам още едно малко така че не е болка за умиране. Бях се опитала да вкореня няколко ама не ми се получава, ако знаете как приемам съвети 😄😄

• Не съм опитвала до сега и не знам как се вкоренява.

• @Mo_00 Аз се научих от форума как да вкоренявам. Резничето се забожда в малка саксийка с пръст от природата, защото купешката, която наричат торф не е угнила. На резникът (клончето за вкореняване) се оставят само две листа, за да не излиза водата от устицата им през нощта. Саксийката се слага в пластмасова прозрачна кутия като в парник. Всеки ден капакът се маха за момент и се слага обратно за да не мухляса резникът. Успех. 😀

Впишете се, за да отговорите

1
На линия

409
Потребители

323
Теми

7.0k
Публ.

CVETAR.ORG