Кливия

• Старата тема за кливия - https://old.cvetar.org/viewtopic439a.html?f=93&t=15246

Искам да ви попитам как са семеначетата от семената, които си закупихме от cliviamart миналата година?
    Моите изникнаха всички, преживяха зимата, тричките, сега са на две листа, едното май и трето ще вади. Пресадих ги в нови саксийки, които май вече са им тесни😄 .
    Абе като успея ще ги снимам. Страхувам се от момента, в който почнат буйно да растат, тогава ще трябва да се разделям с двете растения, защото нямам място, та се надявах да обменя едното за едно от вашите, нещо зеленкаво ми се иска. Моите е много красив жълт сорт, като ги снимам ще го напиша тогава.

• И аз отдавна се каня да питам същото.
    Ето ги моите
    alt text
    Пет броя. Поникнаха всичките, но една умря после. Вече не помня какво съм поръчвала ☺ . Имам номерата, но в сайта им едва ли са същите под същия номер.
    Но да си дойдем на думата ☺ . Слабички ми се виждат моите и бавно се развиват.

• Ами радвам се, че са добре, и моите са още мъндзъри, почнах да торя наравно с другите, корените им вървят длъжки, та пак ще се сменят саксии.

• Пак съм аз. Кливийките растат макар и бавно, трети лист ми изкарват. Иска ми се или да ги разменя двете за зелена, червена със зелено, или ако не се обади никой желаещ, ще ги обявя за продажба. Кръстоска са на Recurved Yellow 1x Mulliet, крамаво с жълто са и двете. Номерът е CMTO17 в каталога за 2017.

• Каталога на cliviamart.co.za
    Delfin, разгледай новия каталог, поне визуално ще се сетиш сигурно какви са ти били, някои имена са сходни и сортовете от номера от 2018 приличат на съответния номер на моите от 2017

• Това съм поръчвала:
    CMT001 Mountain Breeze X Summer Breeze/Pikkie + Elize
    CMT011 Absynth X Charl's Green/ Pieter + Michael

Но ти защо бързаш да разменяш? Нали знаеш, че не се знае какво точно ще цъфне. Току-виж си разменила по-ефектната китка ☺
    По-добре да изчакаме да цъфнат след ..сто години и тогава да разменяме ☺ ☺

• 11 номер много ми харесва. Не знам какво толкова, по ефектно може да излезе, и твоите и моите родители доста си приличат помежду си, все ще е жълто или зелено. Ако ще дондуркам поне да са различни видове, че и без това нямам място. Офертата ми е активна, избери ми ако щеш най- злоядо от твоите и да ги менкаме.

• Моите са по две от номер. Не мисля да разменям за сега. Все пак някое може да се гътне и да имам резерва.

• OK, както прецениш☺

• Clivia Lutea тази година е с два цветоноса☺
    IMG-4647.jpg

IMG-4646.jpg

• Супер е!
    Абе хора, ще ви задам един тъп въпрос. До сега моя кливия не ми е цъфтяла при мен. Имах едни много стари и големи, които за пръв път цъфнаха, като се изнесох от нас, а те останаха там. Видях ги вече готови, даже прецъфтяващи. От повече от 6-7 години гледам една от иво. Помня, че беше червеникаво-оранжева. Днес за пръв път видях пъпки на нея или на която и да е моя. Та тъпият ми въпрос е - независимо от цвета, винаги ли в началото са такива бели?! И другото е питано много пъти, но как да избегна цъфтежа да е забит в листата?

alt text

• Кика, май цветчетата винаги са белезникави в началото като пъпки още. Ето я моята оранжева как изглежда в момента:
    IMG-4669.jpg
    За късите дръжки казват да се държи на по/тъмно за да се източи цветоносът към светлината, а после на светло. Аз лично никога не съм имала този проблем, защото кливиите ми са долу ниско на терасата, засенчени от една камара мушката, и цветоносите се издължават търсейки светлината.

• Мерси! Тя и моята не е на особено светло, дано се източи.

• И на моята кливия цветоносът и пъпките са бледозелени чак белезникави. На стълбището е с недостатъчно светлина. Ще изчакам да израсне максимално и тогава ще я прибирам в стаята. Да прави по-малко време навалица вътре ☺ . А следващата точка в маршрута е терасата, само да се постопли.
    Това е хубавото на тези китки, че ти заемат място само докато им се радваш на цъфката.

• IMG-6054.jpg

IMG-6057.jpg

• Красавици!

• Прекрасни, особено жълтичката. И аз имам вече втора година почват семеначета на жълта кливия, ама още са мъндзъри, на четвърти лист...Ще ги пресаждам и подхранвам май повече...

• Започнаааа! Голям кеф!

alt text

alt text

• И още, макар че вече прецъфтя.

alt text

alt text

alt text

Впишете се, за да отговорите

2
На линия

264
Потребители