Колорадски гадове!

• Помагайте, опоскаха картофите. Подхванаха ги едно по едно растенията и ги оставят на скелет само. По принцип не пръскам зеленчука, ама тоя път, ако искам картафи, няма да ми се размине. Какво да купя?

• Здравей,
    Препаратите, които са регистрирани против колорадски бръмбар, са:
    Вазтак, Карате, Децис, Дека, Актара, Моспилан, Нуреле, Фюри.

Аз ти предлагам сега в жегата да ги пръскаш със:
    Моспилан - доза 13г./100л вода
    Актара - доза 6г./100л. вода
    Фюри - доза 10мл./100;. вода
    Предлагам тези препарати защото в жегите по-малко се изпаряват и ще те тровят по-малко. Пръскането се осъществява през 7 дена с един от препаратите, и ги редуваш.Единият път пръскаш с единият препарат, след 7 дни с другият и през 7 дни с 3-тия. След второто пръскане виж дали има още бръмбари и прецени налагат ли се още пръскания.

• Кика, ако бързо не ги изтребиш, ще ти изядат и доматите. Така че без пръскане за съжаление няма да минеш.

• Мерси, вчера взех актара и днес мисля да пръсна. Има ли значение по кое време на деня?

• кика,пръска се когато не пече слънце,т.е. вечер по хладно или сутрин рано.В противен случай има опасност листата за изгорят от слънчевите лъчи.

• И да са се прибрали пчелите ☺

• Здравей,

"чрез система за капково напояване, приложен:

• двукратно при млади растения на възраст до
      6 седмици
      1-во внасяне: 10 до 14 дни след разсаждане
      (40 г/дка) и
      2-ро внасяне: 14 дни след първото (40 г/дка)
    • еднократно при растения на възраст повече от 6 седмици - 80г."
      Можеш по всяко време да си я внесеш с капковото (ако имаш капково). 🙂 🙂

• Нямам капково. Нямах и свободна пръскачка, та по старомодния селски метод... с метлата. 😊 Иначе тая година селото е пропищяло от колорадските бръмбъри. Предишни години не е имало такъв проблем.

• @kikabelata Ти си ги изкъпала направо, а сапунче или шампоанче сложи ли им ? Или направо си им отваряло устата и си наливала препарата. 🙂 🙂 🙂
    До колкото имам опит Актарата не гори листата, но така с метлата не бях пробвал, 🙂 моля те кажи ми дали има пригор от ръсене с метлата.

• Ъъъъ то листа няма....
    Майтап, ама има вече 2-3 растения оглозгани до стъбло. За колко време би трябвало да се появи изгарянето? След малко ще ида да ги видя. А за сапуна забравих, тамън преди пет минути се сетих.

• @kikabelata ти с това ръсене с метлата, дали да не вземеш да провериш направо корените за пригор. 🙂 🙂 🙂

0
На линия

238
Потребители

208
Теми

2.7k
Публ.

CVETAR.ORG