Адениум

• IMG_4013.jpg

IMG_4014.jpg

• Страхотен е!
    Новият тръгна ли?

• Делфинче, благодаря!💐
    Новият изглежда добре. Има червена пъпчица на един възел. Това на едното разклонение. Другите две от много рязане останаха по 1/2 см.

• Невероятни цветове, прилича на розовата пантера, която си бях поръчала още при Брики. Правеше ми пъпки и все падаха. Тази година го разбутах, смених субстрата и после падна със саксията от втория етаж, уж го бях сложила за по-сериозна слънчева баня, но не прецених вятъра. Отново се наложи пресаждане, след което с оказа, че малко по-надълбоко съм го засадила от преди и направо ми се стори, че ще го загубя, за трети път го преместих и засуших известно време. Мислех, че от това няма да излезе повече нищо. Като го погледнах след няколко седмици, като напускал едни големи листа, ще го бъде явно.☺ Но след толкова премеждия, въобще няма мерак да цъфти.
    Имам един друг присадков, благодарение на теб го имам, Пираканта☺ , който е много странен, пролет тръгва да му растат листа и след това по някое време спира да расте и това посред лято, на светличко е, поливам го, не ще. Това за втора година. Тази година и на него сменях субстрат.

• @zvete ,
    Точно Розовата пантера е, Pink panther.
    Миналата година не цъфтя, но тази ме зарадва.

• О, голяма красота е, добре, че оживя моят. Сега ако рече и да цъфне догодина...

• Вижте как обезобразих адениума
    alt text
    Започнало е гниене и чак днес забелязах. Отрязах му почти цялата половина.

• @delfin Имам един с издялкано наполовина, че и повече стъбло. Има шансове, наблюдавай го.

• Тази вечер племенникът ми (двайсетгодишен) идва до нас и като видя адениумите каза: "Ауу, какъв е този Чернобил тук?!"
    😂 😂 😂

• Днес забелязах, че едното ми мини адениумче омекнало.
    Не мисля да го разбутвам. Да става, каквото ще.

• Да не би стволът да е леко мек, ако няма кафеви петна, може да е жаден. Моят най-малък лесно тръгва да омеква, субстратът и без това е доста песъклив. Другите се размърдаха, пускат листенца. Ама, че са живи не е голямо успокоение вече, като нямат цветове...

• Не беше суха почвата. Ако може да се пребори - добре, ако не - здраве да е. Не мисля да оперирам.

• Всяка зима се гътва по един голям, добре развит адениум. Предполагам, че нещо със субстрата не е съвсем правилно. Скоро ще ги пресаждам, ще се опитам да внеса промяна в почвата, повече пясък ли, ще видим. Иначе тръгнаха, един даже има цветоноси, не се знае дали ще ги изхрани.

1
На линия

254
Потребители

237
Теми

3.5k
Публ.

CVETAR.ORG