Адениум

• Винаги можеш да ги разделиш. Но дали пък не са им се сплели корените интересно ☺ ? Отгоре мислиш ли да ги фризираш?

Днес изнесох всички адениуми - малки, големи, умирающи, пращящи от здраве (ха-ха, нямам такива), нови. Наредих ги горе на терасата. Задуха едно ветрище и ги свалих долу. Влязох си вътре и си пуснах климатика 😁 . От час и половина вали дъжд. Тук не е капвало от...вече не помня откога.

• Добре ще им се отрази дъжда несъмнено. Аз не смея още да ги изкарвам. Сега пък се появи друг казус- при изнасянето ги вадя от саксиите нагоре, вдигам каудекса от почвата, но повечето са заложили цветни пъпки и не е редно да им правя коремни операции, докато те се напъват да цъфтят.☹

• Заради дъжда ги свалих. Иначе температурите биват.
    За пресаждането и на мен ми се ще, но нещо не ми се разправя. И нови саксии трябва да обмисля, но не ми е до това сега.
    Двата големи са заложили пъпки.

• Хайдееее, почна се , на южна тераса в тоя пек са като в пустинята.😎

alt text

alt text

• Еха, страхотни са! Вторият "обикновен" ли е? Много е хубав!
    Само с две снимки ли ще минеш 😁 ?

• Поради ненормалното време, адениумите дълго време стояха като препарирани. Дойде ред да се раздвижат 😄

Аdenium Hangplakud
    alt text
    Едри, тежки цветове, които от тежестта гледат надолу. Но пък добре изрисувани 😄 .
    alt text

alt text

И за статистиката Adenium Moungsakda
    alt text
    Цветовете са деформирани, но като за първи цъфтеж не ми пречи 😄 . Успя да развие само едно разклонение и дотам.
    На някой друг цъфна ли му поръчков адениум?

• Сега започва да цъфти за този сезон един от поръчка в стария форум.
    alt text

• Прекрасни са ви😍
    Не мога да ги цъфна и това е. Сега пак съм до пъпки на розовата пантера и паднаха по-големите, има още, но не се надявам сякаш вече... Каквото и да ги правя - и да поливам по-често и да не поливам чак толкова, и пръсках с олеат био, не им се цъфти. И листата не растат достатъчно бързо според мен. Торих няколко пъти с тор за сукуленти. Наистина не знам какво да ги правя...

• @greeneyed , от коя поръчка? На Брики ли? Снимай го пак като разтвори напълно цвета.
    Някой помни ли Брики от кой търговец направи поръчка? Доста добри бяха растенията.

zvete, покажи снимка да видим твоите инати що така.

• Да, от поръчката на Брики, сефте е цъфтял юли 2018, показвала съм го, сега снимките не се виждат, защото img share не работи.

• Ето по-отворен цвят, хубава форма има. По 4 дни се случва да не ги полея и този си хвърля пъпките.

alt text

• @greeneyed , красавец е! И колко разклонения има.
    Формата на цвета наистина е хубава.

• Пфу, веднъж да проявя небрежност да оставя адениумите горе на терасата и то да удари град.
    Дано имат късмет.

• Цъфна Adenium Lilac
    alt text

alt text
    Формата на цвета не е лоша. Среден размер, не увисва като грамадните надолу.
    alt text
    Избледнява с времето и става пепел от рози.
    alt text

Впишете се, за да отговорите

1
На линия

277
Потребители

270
Теми

4.5k
Публ.

CVETAR.ORG