Клематис (clematis|

• Темата за клематиси в стария форум е тук: https://old.cvetar.org/viewtopicf0df.html?f=7&t=15244

Да пробвам със снимките.
    clematis rebecca
    alt text

• clematis Akaishi
    alt text

• Делфинче, страхотни са! Преди малко ти гледах снимките на телефона, и Ребека си беше баш червена, а сега на компа лилавее. Значи няма да ползвам компа като критерий за цветова достоверност.
    И от мен няколко клематиса:
    Ville de Lyon
    alt text
    Omoshiro
    alt text
    Rouge cardinal
    alt text
    Jozephine, от последната поръчка, такава сладурана е....
    alt text

PS: cvetar, защо моят отговор се появи между двете снимки на Delfin? Защо се смесват новите отговори със старите?

• Пираканта, аз виждам твоя след тези на делфин. А този послесният е направо бонбон! Май да почвам да правя списъка още от сега... Пък за мойта ребека много ме е яд. Вашите са прекрасни! Абе всички са.
    При мен все още има някой цвят на хибрида сиеболдии от последната поръчка, ама още не съм разучила снимките как и къде се качват.

• Kika, драго ми е да те видя! Верно , че постът ми е след този на Delfin. Ама преди малко не беше...👀 Твоята Ребека не е ли червена? Тази, която аз поръчах я подарих на приятелка, видях и снимка, червена си беше. Съжалявам, че така се е получило. Много е неприятно...
    При мен така е с божурите.
    Покажи снимки! Ето тук е обяснено:
    https://new.cvetar.org/topic/6/как-се-поставят-снимки-в-публикациите

• Ребеката ми беше прецъфтяла докато ме нямаше за една седмица, но започна да се отваря тъкмо преди да замина и като се върнах още имаше остатъци. Та си е лилава, определено. Както на... ох кой я пусна такава преди... ще поровя. Та до тук сме две лилави, останалите все червени.

20180519_103216.jpg

Понеже в темата как се пускат снимки не мога да пиша, да напомня тук, че снимките от постимг и другите подобни платформи, както и от фейсбук, сравнително скоро след пускането изчезват.

• Може би тук е удачно да кажа (всъщност да повторя един от коментарите си от ФБ-групата), че моят клематис Mazury всъщност го купих преди 4 дни от Бриколаж. Има доста бройки и красиви сортове в цъфтеж на промоция – по 10.99 лв.
    Всичкото това, разбира се, защото си окосих Blue Explosion в основите на стъблата с косачката – по невнимание. Няма причини да не избие от корените, беше напъпил грандиозно и откъснатите стъбла цъфтят в коритото на чешмата сега.
    Иначе при мен обилните цъфтежи предстоят по-късно. Нали съм бавноразвиваща се. 😄

• Сега видях в старата тема, че аз и пери сме с лилавите ребеки. И петрова не е ясно...

Цветар, можеш ли в първото мнение да сложиш линка към старата тема?
    https://old.cvetar.org/viewtopicf0df.html?f=7&t=15244

• @kikabelata Защо изчезват? А къде ги качвате да да се запазят? Снимкабг вече не е опция.

• @didka_bg не знам защо, но винаги е било така. изкарват няколко седмици или месеци и след това само Х-чета. това когато са споделени във форума. във фейса си остават там, просто спират да се показват тук. а в сайтовете за прикачване просто периодично се прави чистка явно, сигурно има период от време на активност.

• Дидка, моят албум е в Google+, обаче адресите на снимките са километрични там. Голяма мъка е. Всъщност, сега изобретявам начин за постване на малките "каталожни" снимки...
    alt text

alt text

alt text

Clematis 'Betty Risdon'
    Clematis 'Montana'
    Clematis 'Mazury'
    Засега са тия. Но се очакват експлозии. Бети Рисдън и миналата година цъфна само с един цвят.

Обаче сега се чудя как мога да подредя снимките в един ред...

• Публикацията е изтрита!

• Venosa violacea
    alt text

Etoile Violet
    alt text
    Solidarnosc(от новичките)
    alt text

• По-рехаво, но не спират да цъфтят.
    Папа Йоан-Павел II и Принцеса Даяна
    alt text

• Пери,прекрасни са! Толкова цвят по това време...😍
    Моят Piilu вече втора години ми прави един и същи номер-цъфти добре пролетта и след това изсъхва целият до долу,след известно време пак се събужда...не знам какво му става😕

• Вероятно му е горещо... Моят понеже е в саксия, по същия начин реагира. Корените да са на хладно, растението да е на светло....Трудна работа.

• alt text

alt text

0
На линия

238
Потребители

208
Теми

2.7k
Публ.

CVETAR.ORG